Aktualności

tel. centr. 91 444 1000
fax 91 444 1174
NIP: 851-020-80-05
al. Papieża Jana
Pawła II 22a
70-453 Szczecin
Rektorat US
A A

Aktualności

Zmierzch liberalnego państwa prawa w Polsce

Samorząd Studencki Wydziału Prawa i Administracji US zaprasza na wykład prof. Ewy Łętowskiej pt. Zmierzch liberalnego państwa prawa w Polsce, organizowany w ramach cyklu „Odcienie Sprawiedliwości", który odbędzie się w czwartek, 5 kwietnia.

Czytaj więcej...

Oferta pracy - Uczelniane Centrum Informatyczne

Uczelniane Centrum Informatyczne (UCI) Uniwersytetu Szczecińskiego poszukuje kandydata do pracy na stanowisku PRACOWNIK SEKCJI UCZELNIANYCH SYSTEMÓW INFORMATYCZNYCH – specjalista informatyk.

Czytaj więcej...

Marco Polo i globalizacja

W ramach współpracy pomiędzy Katedrą Italianistyki WT US oraz ZSO 4 w Szczecinie w piątek, 23 marca, w LO XI dr Diana Del Mastro poprowadzi wykłady pt.: Marco Polo e la globalizzazione - Marco Polo i globalizacja.

Czytaj więcej...

Dzień Mózgu 2018

Kolejny już raz kwestie związane z funkcjonowaniem najbardziej tajemniczego ludzkiego organu zostaną podjęte podczas VII Międzyuczelnianej Konferencji pn. Dzień Mózgu, organizowanej 7 kwietnia, w tym roku pod hasłem "Mózg pod presją współczesności - technologie - pomoc czy zagrożenie". Wykład inauguracyjny pt. Technologia, innowacja, nowoczesność w języku polskim wygłosi prof. Jerzy Bralczyk.

Czytaj więcej...

PIT na tip-top kolejny już rok

Koło Naukowe Rachunkowości „Storno” działające przy Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania US zaprasza do udziału w akcji "PIT na tip-top - bez kolejek, bez papierologii, bez stresu", w ramach której studenci kierunku finanse i rachunkowość wypełniać będą elektronicznie - przy użyciu oficjalnej aplikacji Ministerstwa Finansów - rozliczenia podatkowe za rok 2017, w szczególności PIT-37.

Czytaj więcej...

90. rocznica urodzin Joanny Kulmowej - zmiana terminu uroczystości

Zaplanowana na niedzielę, 25 marca, w Domu Literatury na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie, uroczysta gala z okazji 90. rocznicy urodzin Joanny Kulmowej z powodu choroby małżonka Jubilatki została przełożona na inny termin, o którym poinformujemy Państwa w osobnym komunikacie.

Czytaj więcej...

Brąz w turnieju brydżowym dla US

Krakowska AGH wyprzedziła utytułowane brydżowo uczelnie z Warszawy i zdobyła złoto AMP. Ponad 180 zawodniczek i zawodników z 24 uczelni rywalizowało w AMP w brydżu sportowym. Gospodarzem zawodów organizowanych w hotelu SPA Diament Arsenal Palace w Chorzowie był znany dotąd z imprez szachowych KU AZS Uniwersytetu Ekonomicznego Katowice.

Czytaj więcej...

Szczecin Humanistyczny i Legia Akademicka

Dziekan Wydziału Humanistycznego, prof. Urszula Chęcińska, zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu wykładów otwartych pn. Szczecin Humanistyczny. Wykład pt. Współczesne przywództwo w kompleksowym środowisku bezpieczeństwa, już w najbliższy czwartek, 22 marca, wygłosi gen. dywizji Rajmund Tomasz Andrzejczak, dowódca 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej.

Czytaj więcej...

Odwiedź nas:

Jak do nas trafić