XV Zachodniopomorski Festiwal Nauki

Już od 19 września, w Szczecinie, zapraszamy na 15. edycję Zachodniopomorskiego Festiwalu Nauki. Wykłady, warsztaty, pokazy i konkursy. Wszystko to przez 7 dni, w całym mieście. Nie możecie tego przegapić!

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym planem imprezy pod adresem http://festiwal.stn.szczecin.pl/program/1

Jednocześnie, zapraszamy na uroczystą inaugurację festiwalu, która odbędzie się w poniedziałek, 21 IX 2015 r.,

na Wydziale Biologii Uniwersytetu Szczecińskiego, ul. Wąska 13, sala 102, godz. 17.00 – 19.00.

Festiwal adresowany jest do młodzieży szkolnej i akademickiej, jak również do szerokiego kręgu dorosłego społeczeństwa, w tym słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Celem festiwalu jest pobudzenie zainteresowań różnymi dziedzinami nauki oraz zaprezentowanie osiągnięć naukowców naszego regionu.

Wyższe uczelnie oraz instytucje Szczecina i Koszalina otwierają szeroko drzwi sal wykładowych, laboratoriów i pracowni dla wszystkich zainteresowanych osób. Ma to szczególne znaczenie dla licealistów, którzy stoją przed wyborem nie tylko kierunku, ale także uczelni wyższej, na której podejmą studia. Festiwal rozpocznie się w sobotę, 19 września, natomiast uroczysta inauguracja, uświetniona koncertem w wykonaniu studentów Akademii Sztuki w Szczecinie, odbędzie się w poniedziałek, 21 września, na Wydziale Biologii Uniwersytetu Szczecińskiego przy ul. Wąskiej 13. W programie tegorocznego festiwalu przewidziano warsztaty dla różnych grup wiekowych (uczniów szkół podstawowych, młodzieży i starszych), wystawy oraz piesze wycieczki po parkach i zabytkach miasta. Natomiast od poniedziałku, 21 września, do soboty ,26 września, przygotowano szeroką ofertę spotkań w poszczególnych uczelniach i w placówkach naukowych. Uczestnikom proponujemy bogaty zestaw wykładów, kilkadziesiąt różnych zajęć laboratoryjnych i warsztatów, wystaw oraz pokazów.

Szczegóły organizowanego wydarzenia poznają Państwo podczas konferencji prasowej, która odbędzie się w czwartek, 17 września, o godzinie 10.00 w Willi West-Ende przy al. Wojska Polskiego 65.

Serdecznie zapraszam dziennikarzy i fotoreporterów.

Więcej informacji: www.festiwal.stn.szczecin.pl