Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy oraz Akademia Młodego Ekonomisty

Już w październiku rusza Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy oraz Akademia Młodego Ekonomisty, współorganizowane przez Wydział Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytet Szczeciński [WZiEU].

Mamy zaszczyt poinformować, iż w Szczecinie na Wydziale Zarządzania i Ekonomiki Usług rusza kolejna edycja Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego oraz po raz pierwszy Akademia Młodego Ekonomisty dla gimnazjalistów.

Partnerem strategicznym projektu jest Narodowy Bank Polski, a patronat honorowy objął Minister Edukacji Narodowej.

Program realizowany jest tylko w pięciu miastach Polsce: w Warszawie, Katowicach, Białymstoku, Poznaniu, Wrocławiu, Szczecinie i w Gdańsku.

Adresatami przedsięwzięcia są uczniowie klas piątych i szóstych szkoły podstawowej oraz gimnazjaliści.

Akademia Młodego Ekonomisty (AME) to ogólnopolski program edukacji ekonomicznej, który ma na celu promowanie przedsiębiorczości wśród młodzieży i zachęcanie jej do bliższego zainteresowania się zagadnieniami ekonomicznymi. Pomysłodawcą i organizatorem projektu jest Fundacja Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych.

Semestr zajęć składa się z sześciu spotkań, z których każde trwa dwie godziny lekcyjne. Spotkania EUD i AME mają charakter interaktywny i realizowane są w formule edutainment (nauka poprzez zabawę).

Zajęcia prowadzone są przez nauczycieli akademickich oraz ekspertów współpracujących z Fundacją.

EUD posiada także ofertę skierowaną do rodziców i opiekunów. Jest to cykl zajęć poświęconych zagadnieniom związanym z wychowaniem, kształtowaniem kompetencji społecznych i postaw przedsiębiorczych dzieci oraz świadomym korzystaniem z mediów masowych.

Nabór na zajęcia będzie prowadzony w dniach 7–18 września br. Uczestnictwo w zajęciach EUD jest nieodpłatne.

Formularz zapisów oraz szczegółowe informacje na temat programu zajęć dla każdego z ośrodków EUD, harmonogramu i miejsca spotkań dostępne są na stronie: www.wzieu.pl w zakładce Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy ; Akademia Młodego Ekonomisty oraz

AME www.gimversity.pl.

EUD www.uniwersytet-dzieciecy.pl