Doktor Beata Bugajska wybrana Szczecinianką Roku 2014

Serdeczne gratulacje dla pracownika naszej uczelni, dr Beaty Bugajskiej za dołączenie do zaszczytnego grona zwycięzców w corocznym plebiscycie na najwybitniejszą szczeciniankę.

Pani doktor jest przewodniczącą szczecińskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Gerontologicznego oraz koordynatorką „Szczecińskiego Humanistycznego Uniwersytetu Seniora". Nominowano ją za "działania, dzięki którym starość postrzegana jest jako moment, w którym zyskujemy nowe możliwości bycia w świecie".

Zwycieżczyni została wyłoniona spośród dziewięciu innych kandydatek. Były wśród nich: Justyna Bągorska, Barbara Jaskierska, Kinga Krzywicka, Beata Kuracińska, Zofia Kasińska, Magdalena Majchrzak, Izabella Orzechowska, Patrycja Proczak i Monika Pyszkowska. Kandydatkę do tytułu mógł zgłosić każdy mieszkaniec regionu, który skorzystał z formularza dostępnego online. Plebiscyt po raz piąty został zorganizowany przez stowarzyszenie Kobiety dla Szczecina i Regionu. W jury zasiedli m.in. prezydent miasta, wicemarszałek województwa, laureatki poprzednich edycji oraz przedstawiciele mediów.