Uniwersytet Szczeciński organizatorem spotkania konsorcjum realizującego projekt IMPAKT

Projekt International Mobility Programme for Academic and Knowledge Transfer realizowany jest w ramach prestiżowego Programu Erasmus Mundus i jest pierwszym przedsięwzięciem tego typu na Uniwersytecie Szczecińskim.

W konkursie ogłoszonym w 2014 roku, w którym IMPAKT otrzymał dofinansowanie z UE, tylko w 10 projektach uczestniczą polskie uczelnie, w tym US, jako jedyna uczelnia z naszego województwa.

IMPAKT to prestiżowy projekt mający na celu budowanie więzi uniwersyteckich, przekształcanych w konsorcja, złożone z europejskich uniwersytetów i szkół wyższych z krajów trzeciego świata; oraz organizowanie przepływu mobilności studentów, młodych naukowców i kadry pomiędzy Europą a Azją.

W spotkaniu, które odbędzie się na Uniwersytecie Szczecińskim w dniach 12-13 października udział wezmą reprezentanci następujących uczelni:

University of Rouen, Francja

University of Savannakhet, Laos

Institute of Finance, Mongolia

Foreign Language University, Yangon, Birma

University of the Philippines - Los Baños

University of the Philippines - Diliman

University Rovira i Virgili, Hiszpania,

University of Kelaniya, Sri Lanka

University of Porto, Portugalia

Ghent University, Belgia

National University of Mongolia

University of Rome La Sapienza, Włochy

National University of Management, Kambodza

National Economics University, Wietnam

Institute of Finance, Mongolia

W skład konsorcjum wchodzi 20 instytucji (osiem z Europy oraz dwanaście z Azji, a także tzw. partnerzy stowarzyszeni). W ramach przedsięwzięcia zaplanowano 215 mobilności – tj. wymian kadry oraz studentów. Program Erasmus MUNDUS ma na celu promocję Europejskiego Szkolnictwa Wyższego oraz podniesienie możliwości rozwoju kariery zarówno studentów, jak i naukowców. Program sprzyja zrównoważonemu rozwojowi szkolnictwa wyższego w krajach trzecich – wyjaśnia Aurelia Mayer, koordynatorka projektu w Szczecinie (Dział Spraw Międzynarodowych US).

Otwarta sesja na temat oferty projektu odbędzie się 13 października, o godzinie 9.00 na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania, przy ul. Mickiewicza 64.

Link do pełnej listy partnerów:

Link do strony projektu: