Najnowszy numer Przeglądu Uniwersyteckiego już dostępny!

W najnowszym ”Przeglądzie Uniwersyteckim” poświęconym absolwentom przeczytać można, m.in. przemówienia inauguracyjne JM Rektora prof. Edwarda Włodarczyka oraz m.in. zapoznać się z historią naszej uczelni widzianą oczami jej absolwentów oraz dziekanów wydziałów US, a także dowiedzieć się, jaki obecnie funkcjonuje romantyzm w kulturze popularnej i dlaczego socjalistka Róża Luksemburg fascynuje badaczy i polityków.

Na uwagę zasługują również teksty z cyklu o osobach zasłużonych dla naszej uczelni a wyróżnionych przez dziekanów US, bowiem każdą Alma Mater budują przede wszystkim pełni pasji pracownicy naukowi.

W dziale REGIONALIZM - bardzo ciekawa wypowiedź dra Eryka Krasuckiego Zabawy (z) pamięcią, czyli co odsłania kolejny pomnikowy spór w Szczecinie?

Plon letnich konferencji to artykuły: Romatyzm w kulturze popularnej i nowych mediach, Róża Luksemburg i socjalistyczna strategia dla Europy oraz "Bezdomna Europa" - problem wciąż aktualny?

W LEKTURACH (NIE)OBOWIĄZKOWYCH - tradycyjny już dwugłos doktorów - Sławomira Iwasiowa i Bogdana Balickiego na temat książki Stanisława Obirka Polak katolik.

Ponownie witamy w naszym kwartalniku znakomitą artystkę - dr Katarzynę Szeszycką (Akademia Sztuki), która udostępniła nam swoje prace z cyklu Erupcje oraz autorkę okładki - Martę Jaguś.

Zapraszamy do lektury 92 dwóch stron naszego kwartalnika.