Dr hab. Pasquale Policastro wyróżniony doktoratem honoris causa Uniwersytetu “1 Deciembre 1918”

30 października 2015 r., pracownik Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego, prod US, dr hab. Pasquale Policastro otrzymał doktorat honoris causa Uniwersytetu “1 Deciembre 1918” w Alby Iulii, Rumunia.

Doktorat został wręczony przez JM prof. Daniela Breaza. Laudatio została wygłoszona przez Dziekana Wydziału Prawa i Nauk Społecznych prof. Ioana Ganfaleana. Słowa łączone do laudacji wygłosili: prof. dr h.c. dres, Rainer Arnold (Regensburg), prof. zw dr hab. dr h.c. dres Bogusław Banaszak oraz dziekan WP UZ.

Tytuł “Lectio magistralis” profesora to “Prawo Biosfery: Obowiązki Narodów i Dobro Wspólne”.

Wykład został wygłoszony w języku rumuńskim. W uroczystości uczestniczyli liczni przedstawicieli nauki rumuńskiej, polskiej, niemieckiej, włoskiej oraz mołdawskiej.

Podczas ceremonii wręczenia doktoratu wyświetlony został film “Wielka Zielona Ściana: Afryka - Afryce”, który został jednocześnie zakwalifikowany do Międzynarodowego Konkursu Filmów w Montecarlo (Monaco).

dr hab. Pasquale Policastro3

dr hab. Pasquale Policastr2