8 Otwarty Turniej Brydżowy o Puchar Rektora Uniwersytetu Szczecińskiego

21 listopada (sobota) o godz. 10.00 na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego odbędzie się 8 edycja Otwartego Turnieju Brydżowego. Organizatorami imprezy, oprócz naszej uczelni, są Zachodniopomorski Związek Brydża Sportowego, AZS US oraz AZS Szczecin.

Formuła turnieju polega na podziale grających na dwie kategorie zawodników: osoby mniej zaawansowane (Amatorzy) oraz osoby o większym doświadczeniu (Profesjonaliści). Następnie pary składające się po jednym zawodniku z każdej z tych grup kojarzone są  przed rozpoczęciem turnieju w sposób losowy.

Całość lub znacząca część wyników wprowadzana będzie przy pomocy urządzeń bridgemate tzw. pierniczków. Ta nowoczesna technologia gwarantuje szybkie uzyskanie wyników po zakończeniu gry.

Umiejętność gry w brydża to nie tylko możliwość miło spędzonego czasu lub rywalizacji sportowej. Ta gra pozwala wykształcić między innymi takie cechy jak umiejętność podejmowania decyzji przy niepełnej informacji, logiczne myślenie, umiejętność negocjacji oraz ocena poziomu podejmowanego ryzyka. Nie należy chyba nikogo przekonywać jak istotne znaczenie mają te umiejętności nie tylko w działalności gospodarczej i zawodowej, ale i w naszym codziennym życiu. Znajomość brydża przydaje się również podczas wyjazdów edukacyjnych i zawodowych.

Patronat Honorowy nad imprezą objął Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Więcej informacji.