Dzień Służby Zagranicznej - „Rola dyplomacji Stolicy Apostolskiej”.

Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Szczecinie oraz Katedra Italianistyki Uniwersytetu Szczecińskiego zapraszają do udziału w sympozjum realizowanym w ramach obchodów Dnia Służby Zagranicznej, którego tematem jest „Rola dyplomacji Stolicy Apostolskiej”. Gościem honorowym spotkania będzie Nuncjusz Apostolski w Polsce abp Celestino Migliore.

Spotkanie odbędzie się 16 listopada 2014 r. w auli Wydziału Teologicznego US przy ul. Papieża Pawła VI 2 w godzinach 10:00 – 12:30.

Celem spotkania jest przybliżenie mieszkańcom, studentom, młodzieży szkół ponadgimnazjalnych oraz środowisku akademickiemu województwa zachodniopomorskiego funkcji i roli Nuncjusza Apostolskiego, specyfiki jego pracy i podejmowanych. Na spotkaniu uczestnicy dowiedzą się m.in. co różni dyplomację publiczną od dyplomacji watykańskiej oraz czy kobiety mogą uczestniczyć służbie zagranicznej Stolicy Apostolskiej, a także jakie nietypowe prośby i zaskakujące sytuacje mogą spotkać dyplomatę podczas wypełniania swojej misji.

W wydarzeniu wezmą udział również członkowie Korpusu Konsularnego w Szczecinie oraz przedstawiciel Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

Wstęp wolny. Spotkanie odbędzie się w języku polskim.

Bardzo prosimy grupy zorganizowane o potwierdzenie przybycia do dnia 12 listopada br. pod numerem telefonu 91 455 35 69 lub mailowo na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt: Olga Łozińska, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel. 91 455 35 69/502 206 015

Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Szczecinie, powołany w roku 2013 przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP, ma za zadanie przybliżenie obywatelom polskiej polityki zagranicznej, animowanie inicjatyw międzynarodowych oraz wzmocnienie kanałów współpracy pomiędzy MSZ, samorządem i organizacjami pozarządowymi w regionie zachodniopomorskim.

Katedra Italianistyki US jest najprężniej działającym ośrodkiem w Szczecinie pod względem działań międzynarodowych związanych z wymiana studencką. Ponadto jest też przykładem dobrej współpracy zagranicznej. Co roku w przedsięwzięciach podejmowanych przez szczecińską Italianistykę uczestniczy ponad 80 studentów i nauczycieli akademickich z Polski i Włoch oraz innych krajów europejskich.