Program mobilności studentów i doktorantów MOST - OSTATNIE DNI REKRUTACJI

Pozostały ostatnie 4 dni do zamknięcia rekrutacji do Programu Mobilności Studentów i Doktorantów MOST. Pozostało sporo wolnych miejsc. Polski Erasmus konczy rekrutację 30 listopada więc czasu naprawdę mało.

Zapraszamy do zapoznania się z podstawowymi informacjami dotyczącymi programu, prosto od organizatorów.

Studencie!

Pamiętaj, że możesz wybierać nie tylko kierunki, które nazywają się dokładnie tak samo jak ten studiowany przez Ciebie, ale także KIERUNKI POKREWNE.

Czym jest kierunek pokrewny?

To taki kierunek, który pozwoli Ci na realizację efektów kształcenia przypisanych do Twojego programu studiów. Zasada działa następująco: każdy kierunek ma swój program studiów, który pozwala osiągnąć określone efekty kształcenia. Są one wypadkową wielu pomniejszych przypisanych poszczególnym przedmiotom, realizowanym jako składowe tego kierunku. Wybierając określony kierunek czy konkretne przedmioty w ramach Programu MOST, należy pamiętać o jak największym podobieństwie lub pełnej ekwiwalencji. Nie obawiaj się – nie zostaniesz z tym zadaniem sam/a! Czytaj dalej, a dowiesz się kto Ci w tym pomoże.

Zanim zdecydujesz się umieścić dany kierunek we wniosku, koniecznie zapoznaj się z jego PROGRAMEM STUDIÓW. Jest on zawsze i bez problemu dostępny na stronie macierzystej danego instytutu / wydziału.

Przy okazji, rekomendujemy też sporządzić SYMULACJĘ POROZUMIENIA O PROGRAMIE ZAJĘĆ – zrób ją z Koordynatorką lub Koordynatorem Wydziałowym / Instytutowym / Kierunkowym. Pozwoli Ci to mieć pewność, że dany kierunek jest dla Ciebie, a następnie będzie to dużym ułatwieniem przy sporządzaniu prawdziwego porozumienia o programie zajęć, gdy już otrzymasz pozytywną wiadomość o kwalifikacji.

Jeżeli jesteś OSOBĄ STUDIUJĄCĄ DWA KIERUNKI Program MOST jest także dla Ciebie – pamiętaj jednak, żeby wyraźnie zaznaczyć na wniosku, że wybrane przez Ciebie kierunki, oznaczone pierwszym, drugim czy dalszymi priorytetami, są tymi, które chcesz realizować jednocześnie. Poinformuj też o tym Koordynatorkę Uczelnianą / Koordynatora Uczelnianego (najlepiej podczas przekazywania wniosku do podpisu przez Prorektora danego uniwersytetu).

NIE MASZ OBYWATELSTWA POLSKIEGO? To żaden problem – Program „MOST” jest dla wszystkich studentek i studentów uczelni zrzeszonych w porozumieniu i z nimi stowarzyszonych – Twoje obywatelstwo nie ma żadnego znaczenia.

JESTEŚ OSOBĄ NIEPEŁNOSPRAWNĄ? To mniej więcej taka sama przeszkoda do wyjazdu, jak fakt że wolisz jeść zupę pomidorową z makaronem a nie z ryżem. Jeżeli tylko masz ochotę dołączyć do grona MOST-owiczów – mówimy: śmiało, odwagi! A tutaj znajdziesz wszystkie potrzebne, dodatkowe informacje dla osób z niepełnosprawnością.

I jeszcze jedna ważna rzecz – Program „MOST” i Program Erasmus + to dwa programy umożliwiające studencką mobilność.

Pamiętaj, że biorąc udział w MOŚCIE nie tracisz szansy wyjazdu na ERASMUSA – zasada oczywiście działa też w drugą stronę!

REJESTRACJA https://most.uka.uw.edu.pl/

INSTRUKCJA http://most.amu.edu.pl/index.php/rekrutacja/rekrutacja-krok-po-kroku