Irish Week 2016

Zapraszamy serdecznie na Tydzień Irlandzki organizowany przez Katedrę Filologii Angielskiej Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Szczecińskiego. Odbędzie się on w dniach 15-17 marca i będzie doskonałą okazją by zapoznać się kulturą, literaturą i językiem irlandzkim.

Zainteresowani praktycznym użyciem i nauką języka irlandzkiego mogą wziąć udział w kursie dla początkujących, który odbędzie się we wtorek i środę odpowiednio w Irish Pub Dublin i Free Blues Clubie.

Miłośnicy kultury mogą czuć się zaproszeni na środowy koncert muzyki Irlandzkiej na żywo, pokaz filmu, jak również na konkurs tańca dla uczniów, który odbędzie się w czwartek.

Na głodnych wiedzy czekają sesje naukowe. W środę i czwartek w budynku Nauk Ekonomicznych i Zarządzania będzie można usłyszeć prezentacje z zakresu języko-, kulturo- i literaturoznawstwa. Mimo, że prezentacje będą w języku angielskim to ich poziom będzie dostosowany do widowni, złożonej w końcu nie tylko ze specjalistów.

Koło Celtologii, gospodarze tego wydarzenia, zaprasza: wykładowców studentów, uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz wszystkich zainteresowanych. Dokładne informacje na temat miejsc i terminów wszystkich wspomnianych wyżej wydarzeń, można odnaleźć na poniższych ilustracjach.

Program wydarzenia w załączniku.

Serdecznie zapraszamy!

Załączniki: