Sukces karateków z US na Mistrzostwach Polski!

Piotr Szumiło, pracownik Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Uniwersytetu Szczecińskiego, został mistrzem Polski w karate. XXXVI Mistrzostwa Polski Seniorów w Karate WKF odbyły się w niedzielę, 6 marca, we Wrocławiu. Zawodnik z Uniwersytetu Szczecińskiego zdobył trzy medale: złoty w kategorii kumite (walka) seniorów +84 kg, brązowy w kumite seniorów open oraz złoty w kumite drużynowe seniorów (medal zdobyty wraz z kolegami z Klubu Bodaikan Szczecin).

Na najwyższym stopniu podium, zdobywając dwukrotnie złoto, stanął również Maciej Boguszewski, student Wydziału Prawa i Administracji US w kategorii kumite –75 kg oraz kumite drużynowe seniorów. Podwójny brąz natomiast wywalczyła Justyna Paczkowska z Wydziału Kultury Fizycznej i Promocji Zdrowia w kumite indywidulanym –61 kg oraz w kumite drużynowym seniorek. Na podium stanęła również Berenika Prządka, absolwentka Wydziału Kultury Fizycznej i Promocji Zdrowia, zdobywając brąz w kategoriach: kumite indywidualne +68 kg oraz kata indywidualne seniorek.

Piotr Szumiło jest wielokrotnym Mistrzem Polski w Karate WKF i Shotokan, medalistą Mistrzostw Europy oraz zawodnikiem Kadry Narodowej w Karate. Zdobył również vice-mistrzostwo Świata w karate Shotokan - Cancun (Meksyk 2009), jest także Mistrzem Świata Karate Shotokan w kumite drużynowym (Bielsko-Biała 2015). Dla zawodnika były to piętnaste Mistrzostwa Polski w Karate WKF, w których walczył nieprzerwanie przez półtorej dekady, zdobywając w tym czasie 35 medali Mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych i wagowych. Karateka z US jest wychowankiem trenera Piotra Juszczaka (Bodaikan Szczecin) i od początku kariery trenuje w klubie Bodaikan Szczecin.

W załączniku znajdą Państwo zdjęcia z archiwum klubu Bodaikan.

Wyniki zawodów: https://www.sportdata.org/karate/ausschreibungen/2542/Results.pdf