Otwarcie Centrum Dydaktyczno-Badawczego Nauk Przyrodniczych

Uniwersytet Szczeciński pod koniec 2014 roku otrzymał dofinansowanie z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju na realizację projektu „Budowa i wyposażenie Centrum Dydaktyczno-Badawczego Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Szczecińskiego” wartego ponad 25 milionów.

W środę, 30 marca, odbędzie się uroczyste otwarcie Centrum, z udziałem wiceministra nauki i szkolnictwa wyższego, prof. Aleksandra Bobki. W ramach wydarzenia zaplanowano prezentację idei Centrum, jego infrastruktury i wyposażenia oraz badań, które będą prowadzone przez naukowców i studentów Wydziału Nauk o Ziemi oraz Wydziału Biologii.

Rezultatem projektu jest przede wszystkim obiekt Centrum Dydaktyczno-Badawczego Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Szczecińskiego wybudowany przy ul. Tarczyńskiego, o powierzchni 5 476,80 m2. W budynku powstaną 4 laboratoria: genetyki organizmów jednokomórkowych, biologii morza, sedymentologiczne oraz laboratorium hydrochemiczne, a także 10 pracowni: geochronologii, kartografii geologicznej, mikroskopowa (biologia), paleobiologiczna, komputerowa, mikroskopowa (geologia), geologii złóż, geologii regionalnej i stratygrafii, geologii inżynierskiej i geotechniki oraz mikroskopii fluorescencyjnej. Obiekt pełnić będzie funkcję dydaktyczną oraz badawczą.

1. Informacje o projekcie

- prof. dr hab. Edward Włodarczyk – rektor Uniwersytetu Szczecińskiego

- mgr inż. Sylwia Serewiś – z-ca kanclerza Uniwersytetu Szczecińskiego, kierownik projektu

- dr Kamila Mianowicz – Wydział Nauk o Ziemi, z-ca kierownika projektu

2. Wystąpienie wiceministra - prof. dr hab. Aleksander Bobko

3. Pytania dziennikarzy

4. Zwiedzanie obiektu: laboratoria i pracownie, biblioteka, muzeum

5. Poczęstunek

Uroczyste otwarcie odbędzie się w środę, 30 marca, o godzinie 10.00, przy ul. Mickiewicza 16, 18. Serdecznie zapraszam dziennikarzy i fotoreporterów.

Projekt finansowany jest przez Unię Europejską ze środków z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2007-2013.

Zapraszamy na stronę internetową, gdzie znajdą Państwo wszystkie informacje dotyczące projektu: www.geocentrum.usz.edu.pl