Prof. dr hab. Tadeusz Szubka w Radzie Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki

Dyrektor Instytutu Filozofii, kierownik Zakładu Ontologii i Filozofii Analitycznej, prof. dr hab. Tadeusz Szubka został wybrany do składu Rady Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki. NPRH to, działający od 2010 roku, unikatowy w skali europejskiej program grantowy skierowany wyłącznie do humanistów i wspierający ich badania.

Prof. Tadeusz Szubka – filozof, absolwent Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Od 2003 roku pełni funkcję dyrektora Instytutu Filozofii Uniwersytetu Szczecińskiego; kieruje Zakładem Ontologii i Filozofii Analitycznej. Jest członkiem m.in. Polskiego Towarzystwa Filozoficznego oraz towarzystw międzynarodowych: American Philosophical Association, Aristotelian Society oraz Mind. W swoich książkach poruszał tematy m.in. metafizyki analitycznej oraz antyrealizmu semantycznego.

Więcej informacji pod adresem:

narodowyprogramrozwojuhumanistyki

FOTOGRAFIA: www.nauka.gov.pl