Bibliotekarz Roku 2015

Mirosława Różycka, kustosz dyplomowany, zastępczyni dyrektora biblioteki Głównej Uniwersytetu Szczecińskiego, otrzymała Nagrodę im. Stanisława Badonia dla Bibliotekarza 2015 Roku w VII edycji Konkursu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.

Organizatorem konkursu jest Zachodniopomorski Okręg Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 6 maja w Książnicy Pomorskiej, podczas inauguracji XIII edycji ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, w tym roku odbywającego się pod hasłem „Biblioteka inspiruje”.

Wyróżnienia w konkursie otrzymały: Halina Filip, starszy kustosz, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Galla Anonima w Kołobrzegu oraz Elżbieta Niechwiadowicz, kustosz, pracownik czytelni dla dzieci i młodzieży Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Świdwinie.