Podium Akademickich Mistrzostw Polski dla brydżystów US

Z medalami Akademickich Mistrzostw Polski (4-6 maja 2016r.) wróciła z Łodzi ekipa brydżystów Uniwersytetu Szczecińskiego.

Drużyna w składzie:

Marta Rozwałka,  Jacek Batóg, Jan Purczyński, Marcin Dziembor, Wojciech Bondarewicz i Paweł Stężała, zajęła trzecie miejsce w kategorii Uniwersytetów, zaś dwaj ostatni stanęli na drugim stopniu podium w parach.

Brązowe medale zostały okraszone więc dodatkowo srebrnymi krążkami. Jednak na sukces drużynowy zapracowali wszyscy. Wzmocnieniem okazał się prof. Jan Purczyński, który wraz z prof. Batogiem zajęli ósme miejsce w turnieju par, zaś debiutujący duet studentów Marta Rozwałka -

Marcin Dziembor, w licznej (176 uczestników) stawce uplasowali się w jej górnej części, co także skutkowało dodatkowymi punktami do klasyfikacji generalnej. Szkoda, że nieco słabiej wypadliśmy w teamach. Trzynasta lokata na 36 drużyn z pewnością chluby nam nie przyniosła, ale - mimo słabszej dyspozycji - brydżystom Uniwersytetu Szczecińskiego udało się utrzymać miejsce na podium. Pozwolił na to dorobek z pierwszej części imprezy. Z jednej strony sukces cieszy, z drugiej - szkoda straconej szansy. Po konkurencji par Uniwersytet Szczeciński tracił do prowadzącego Uniwersytetu Warszawskiego niewiele i wyprzedzenie go w teamach dawało w praktyce złoty medal. Mimo rozbudzonych nadziei - nie udało się. Jednak o przełamanie hegemonii brydżystów ze stolicy nasi reprezentanci powalczą za rok. Oby z lepszym skutkiem.