Światowy Tydzień Języka Włoskiego

W dniach 17 - 21 października 2016 Katedra Italianistyki Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Szczecińskiego zaprasza na Światowy Tydzień Języka Włoskiego.

Temat przewodnim tegorocznej edycji to Włochy i kreatywność: marki i ubiory, moda i design.

W programie, między innymi:

- koncert pt.Włoskie melodie. Opera, operetta e canzoni napoletane (19 października, godz. 18.30, Zamek Książąt Pomorskich, sala Bogusława, bilety w cenie 15 zł normalny, 10 zł ulgowy do kupienia w kasie Zamku),

wystawa fotografii ilustrujących miejsca kultu związane ze Św. Mikołajem autorstwa Enzo Catalano zatytułowana Fiat lux. L’istante della meraviglia (18 października, godz. 17, Bazylika Archikatedralna pw. Św. Jakuba),

- wystawa plenerowa pn. Vespa w kinie (od 17 października przed budynkiem Urzędu Miasta), wykład otwarty profesora Dario Forenzy z Akademii Sztuk Pięknych w Bari pt. Piękna krajobrazowe, kultura i smaki południowych Włoch (wykład w języku włoskim),

- wystawa rekonstrukcji strojów z okresu XV-XX w. zrealizowana przez pracownię kostiumograficzną Akademii Sztuk Pięknych w Bari pn. Quasi vero!

- dawne kostiumy sceniczne (otwarcie 19 października, godz. 17, Zamek Książat Pomorskich w Szczecinie, wystawa czynna do końca października)

- projekcja filmu Paolo Sorrentino La grande bellezza (21 października Stara Rzeźnia, sala Iluzjon, godz. 11, wprowadzenie do filmu dr Andrea Schembari, film w oryginalnej wersji językowej z polskimi napisami, wstęp wolny).

Tydzień Języka Włoskiego na Świecie to inicjatywa pod patronatem Prezydenta Republiki Włoskiej, organizowana przy wsparciu finansowym Miasta Szczecin.

Załączniki:
Pobierz plik (plakat1.jpg)plakat1.jpg[ ]686 Kb