W poszukiwaniu zaginionej twierdzy Słowian - konferencja prasowa

Sukcesem zakończyły się pierwsze polskie badania etnoarcheologiczne w Maroku zrealizowane w październiku podczas wyprawy pod patronatem honorowym Rektora US, przez naukowców z Instytutu Archeologii i Etnologii PAN, Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Szczegółowe informacje dotyczące etnoarcheologicznych poszukiwań zostaną przedstawione podczas konferencji prasowej, która odbędzie się już w środę, 23 listopada.

Celem rekonesansu było zebranie danych dotyczących twierdzy Słowian z przełomu IX i X wieku, która znajdowała się w górach Rif. Podczas konferencji zostaną zaprezentowane wyniki wyprawy, nowatorskie metody dokumentacji w technologii 3D i wirtualnej rzeczywistości zastosowane dzięki współpracy z firmą Pixel Legend oraz plany kolejnych wypraw.

Uczestnikami konferencji będą członkowie zespołu badawczego: prof. dr hab. Ryszard Vorbrich (UAM), dr Piotr Maliński (US), dr Wojciech Filipowiak (IAE PAN), mgr Katarzyna Meissner (UAM), mgr Karolina Kokora (IAE PAN) oraz mgr Jan Filipowiak (Pixel Legend).

Konferencja prasowa odbędzie się 23 listopada o godzinie 10:30 w Technoparku Pomerania (budynek F2, sala konferencyjna CASTANEA 011), przy ul. Cyfrowej 6 w Szczecinie.

Serdecznie zapraszamy dziennikarzy i fotoreporterów.

Więcej informacji:

dr Piotr Maliński, tel. 606 224 211