Noc Biologów 2017

Już po raz szósty Wydział Biologii Uniwersytetu Szczecińskiego bierze udział w ogólnopolskiej akcji Noc Biologów 2017

Pracownicy i studenci Wydziału przygotowali dla Państwa szereg interesujących wykładów, pokazów, warsztatów oraz zajęć laboratoryjnych, podczas których będzie można poznać lepiej fascynujący świat roślin i zwierząt. Zapraszamy dzieci, młodzież, całe rodziny, oraz wszystkich zainteresowanych mieszkańców Szczecina i okolic.

W ten wyjątkowy dzień otworzą się przed Wami drzwi nowoczesnych laboratoriów i sal wykładowych. Poczujecie się jak biochemiczny Sherlock Holmes badając ślady biologiczne, izolując własne DNA i oznaczając grupy krwi. Samodzielnie wykonanie pachnącej maść pozwoli na chwilę zanurzyć się w świecie zapachów, a wykonana ekstrakcja barwników z różnych gatunków liści da odpowiedź na pytanie, czy liście są aby na pewno zielone? Tylko w ten dzień zobaczycie na własne oczy Pokemony jakich jeszcze nie znacie! Odpowiemy na pytania: gdzie szukać zaginionego świata Artura Conan Doyl’a? dlaczego śmiech odchudza i leczy? czy jesteśmy mięsożercami?

Te i wiele innych atrakcji czekają na Was już 13 stycznia 2017 roku na Wydziale Biologii Uniwersytetu Szczecińskiego! Nie przegapcie tego wydarzenia!

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny, prosimy pamiętać o wcześniejszej rezerwacji telefonicznej – szczegółowe informacje w programie.

Życzymy niezapomnianych wrażeń.

13 stycznia 2017 r., godz. 10.00-19.00