Archeolog z US wyróżniony nagrodą ministra nauki

9 grudnia wicepremier dr Jarosław Gowin, minister nauki i szkolnictwa wyższego, w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, wręczył Nagrody Ministra za 2015 rok. Wśród nagrodzonych znalazł się dr Grzegorz Kiarszys z Instytutu Historii i Stosunków Międzynarodowych Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Szczecińskiego, który otrzymał nagrodę za indywidualne osiągnięcia dydaktyczne.

– Wybitni polscy naukowcy są gwarantem budowy prawdziwie innowacyjnej gospodarki – powiedział wicepremier podczas uroczystości.

Nagrody Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego są przyznawane każdego roku za wybitne osiągnięcia naukowe lub naukowo-techniczne (w trzech kategoriach: badań podstawowych, badań na rzecz rozwoju społeczeństwa i badań na rzecz rozwoju gospodarki), za wybitne osiągnięcia naukowe, za osiągnięcia w opiece naukowej i dydaktycznej, za całokształt dorobku naukowego oraz za osiągnięcia naukowe oraz za osiągnięcia dydaktyczne i organizacyjne.

Kandydatów zgłaszają rady naukowe, rady wydziałów lub organy reprezentujące inne jednostki naukowe, organizacje pozarządowe działające na rzecz nauki oraz prezes i poszczególne komitety Polskiej Akademii Nauk.

Dr Grzegorz Kiarszys od 2011 roku jest pracownikiem Katedry Archeologii US, jego zainteresowania badawcze związane są z metodologią archeologii, teoriami społecznymi oraz zastosowaniem nieinwazyjnych metod badawczych w studiach krajobrazowych.