I Kulickie Spotkanie Autorskie

Ośrodek konferencyjno-edukacyjny Uniwersytetu Szczecińskiego w Kulicach k/Nowogardu zaprasza w dniu 9 lutego 2017 r. o godz. 17:00 na I Kulickie Spotkanie Autorskie.

Nowy cykl wydarzeń kulturalnych w Kulicach jest dedykowany pisarzom Pomorza Zachodniego. Gościem pierwszego spotkania będzie Artur Daniel Liskowacki, jeden z najbardziej rozpoznawanych w kraju literatów naszego regionu. A. D. Liskowacki przedstawi swoją najnowszą publikację - „Ulice Szczecina (ciąg dalszy)” oraz podzieli się refleksjami na temat powojennej literatury regionu. Podczas spotkania zostanie wyświetlony film dokumentalny o szczecińskim pisarzu - „Kadry z Życiopisania” (reżyser: Marek Osajda, zdjęcia: Bartosz Jurgiewicz).

Artur Daniel Liskowacki (ur. 1956) - prozaik, poeta, eseista, autor dramatów scenicznych, słuchowisk radiowych i książek dla dzieci; krytyk teatralny i publicysta. Jako poeta debiutował na łamach „Kameny” (1974) i arkuszem „Sielanki” (Koło Młodych ZLP, Poznań 1975). Wydał pięć tomów wierszy - ostatnio:  „To wszystko” (2006), „Po sobie” (2010), „Elegijki” (2012),  oraz kilkanaście książek prozatorskich - w tym powieści („Eine kleine”, „Mariasz”, „Murzynek B.”), zbiory opowiadań (m.in. „Dzikie koty”, „Capcarap”, „Skerco”) i szkiców (m.in. „Cukiernica pani Kirsch”, „Pożegnanie miasta i inne szkice z pamięci”, „Kronika powrotu”, „Ulice Szczecina. Ciąg bliższy”). Powieść „Eine kleine” (niemieckie wydanie: „Sonate fur S.”) była finalistką Nagrody Literackiej „Nike” (2001) oraz laureatką I nagrody w kategorii prozy VI Konkursu Towarzystwa Wydawców Książek (2002), „Mariasz” nominowany był do Europejskiej Nagrody Literackiej (2008) a „Capcarap” do Nagrody Literackiej „Nike” (2009). Wyróżniony Nagrodą im. Władysława i Nelii Turzańskich „za szczególne osiągnięcia w dziedzinie kultury polskiej” (Toronto, 2013). W latach 1996-1999 prezes szczecińskiego oddziału SPP. Prezes Fundacji Literatury im. Henryka Berezy.

Wydarzenie zostało przygotowane we współpracy z Biblioteką Miejską im. S. Żeromskiego w Nowogardzie.

Spotkanie z Arturem D. Liskowackim poprowadzi p. Józefa Szukalska (Nowogard).