Umowa US, ZZPN i Kuratorium Oświaty

Ogólna sprawność fizyczna dzieci i młodzieży z każdym rokiem się obniża. Potwierdzają to badania i testy sprawnościowe wykonywane przez naukowców. Na przestrzeni kilkudziesięciu lat poziom zdolności motorycznych dzieci systematycznie maleje, a niezdrowy tryb życia, ograniczony ruch i błędy dietetyczne sprawiają, że dzieci stają się coraz bardziej otyłe.

Ta niepokojąca sytuacja skłoniła Uniwersytet Szczeciński, Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej oraz Zachodniopomorskie Kuratorium Oświaty do podjęcia działań minimalizujących te skutki i rozpoczęcia trójstronnej współpracy, którą zainauguruje uroczyste podpisanie porozumienia. Priorytetowym celem przedsięwzięcia będzie ogólne podniesienie świadomości nauczycieli o zdrowym trybie życia oraz poprawienie sprawności fizycznej dzieci i młodzieży.

W ramach porozumienia zaplanowano między innymi: lekcje pokazowe, przygotowywanie materiałów szkoleniowych, doszkalanie nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej i nauczycieli wychowania fizycznego oraz przeprowadzanie badań diagnostycznych wśród uczniów.

Uroczyste podpisanie porozumienia z udziałem rektora Uniwersytetu Szczecińskiego, prof. dra hab. Edwarda Włodarczyka, prezesa Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej - Jana Bednarka, wiceprezesa ZZPN ds. szkolenia - Henryka Wawrowskiego, Zachodniopomorskiej Kurator Oświaty - Magdaleny Zarębskiej-Kuleszy, dziekana Wydziału Kultury Fizycznej i Promocji Zdrowia US, dra hab. Jerzego Eidera, prof. US oraz dra Miłosza Stępińskiego - koordynatora współpracy z ramienia US, odbędzie się w środę, 29 marca, o godz. 10.00, w Sali Owalnej Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie, przy ul. Wały Chrobrego 4. .