W poszukiwaniu Tajemniczego Szuwarka

Wydział Nauk o Ziemi Uniwersytetu Szczecińskiego zaprasza do udziału w kolejnej edycji Tygodnia Ziemi, a w szczególności w Dniu Geografa, który odbędzie się we wtorek, 25 kwietnia. Samorząd Studencki oraz naukowcy wydziału zaplanowali z tej okazji dla uczniów szkół wszystkich poziomów nauczania liczne wykłady i warsztaty z geografii, meteorologii, geologii oraz turystyki.

W ramach V Dnia Geografa uczniowie będą mogli m.in.:

- dowiedzieć się czym może zaskoczyć nas pogoda oraz poznać groźna zjawiska meteorologiczne

- poszukać Tajemniczego Szuwarka

- wyhodować dinozaura

- odkryć barwny świat minerałów i fosylii, czyli szczątków organizmów z minionych epok geologicznych zachowanych w skałach

- obejrzeć zdjęcia przyrodnicze z Kostaryki i Panamy

- poznać świat okrzemek

- poczuć się jak prawdziwi naukowcy, badając ciekawe zjawiska w uniwersyteckich laboratoriach.

Wydarzenia odbędą się na Wydziale Nauk o Ziemi oraz w Muzeum Geologicznym, przy ul. Mickiewicza.

Zapisy prowadzone są na stronie http://dziengeografa.univ.szczecin.pl/