Żelazne wesele Kulmów

Dziekan Wydziału Humanistycznego - dr hab. Urszula Chęcińska, prof. US, ma zaszczyt zaprosić na spotkanie pt. ŻELAZNE WESELE - Kulmowie 1952-2017, które odbędzie się 20 kwietnia w ramach cyklu Szczecin Humanistyczny. Spotkanie z udziałem Joanny oraz Jana Kulmów, otworzy dziekan Wydziału Humanistycznego - dr hab. Urszula Chęcińska, prof. US, następnie zaś głos zabiorą: prof. dr hab. Edward Włodarczyk - Rektor Uniwersytetu Szczecińskiego, Piotr Krzystek - Prezydent Miasta Szczecin, prof. Jan Miodek z Uniwersytetu Wrocławskiego, Inessa Kuryan - dyrektor ośrodka edukacyjnego „Studyja-Mowija” w Mińsku (Białoruś), prof. Bronislaw Czarnocha z The City University of New York (USA), prof. dr hab. Marek Zybura z Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich im. Willy'ego Brandta Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Robert Krupowicz - Burmistrz Gminy Goleniów.

Szkoła Podstawowa im. Joanny Kulmowej w Komarowie wykona fragment widowiska Joanny Kulmowej pt.

Der Flugunfähige Wanderfuß - Niefruwak piechotny (tłumaczenie – Karol Dudik).

Spotkanie odbędzie się w czwartek, 20 kwietnia, o godzinie 17.00, w sali nr 155, na Wydziale Humanistycznym, przy ul. Krakowskiej 71-79 w Szczecinie.