Popołudnie Studiów Pisarskich z Brygidą Helbig

Zakład Literatury Polskiej XX i XXI Wieku Instytutu Polonistyki i Kulturoznawstwa Wydziału Filologicznego US zaprasza na pierwsze z cyklu spotkanie pn. "Popołudnie Studiów Pisarskich". Spotkanie z Brygidą Helbig – pisarką i wykładowczynią pisarstwa poprowadzi Inga Iwasiów – wykładowczyni pisarstwa oraz pisarka.

- Tematem rozmowy będzie "Inna od siebie", powieść o Marii Komornickiej, a także samo pisanie - trudne do spełnienia marzenie, przymus, umiejętność. Będziemy spełniać to marzenie, oswajać przymus, nabywać umiejętności na studiach licencjackich, które ruszą od października 2017 na Wydziale Filologicznym US. Tymczasem rozmowa z mistrzynią, to przedsmak tego, co nastąpi w nowym roku akademickim - zachęcają organizatorzy.

Studia Pisarskie to nowe studia licencjackie w ofercie Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Szczecińskiego. Trzyletnie studia będą prowadzone w systemie popołudniowym, zajęcia odbywać się będą w tygodniu po godzinie 15.00. Nabór rozpocznie się 12 czerwca. Studia te będą realizowane bezpłatnie i bez ograniczeń wiekowych. Są skierowane do każdego, kto ma ochotę skupić się na literaturze oraz czuje potrzebę rozwijania swoich umiejętności pisarskich.

- Program przygotowali pracownicy Instytutu Polonistyki i Kulturoznawstwa, skupiając się na idei rozwijania warsztatu pisarskiego w trzech zakresach: wiedzy, umiejętności i kompetencji społecznych, potrzebnych współcześnie każdemu, kogo interesuje pisanie.  Nacisk został położony na formy artystyczne, nie użytkowe. Zasadą programową jest rozwijanie  wiedzy wokół literatury – poprzez czytanie tej najlepszej – by od początku pogłębiać kontekst i pracować nad własnymi dziełami.  Modułowy układ programu pozwoli studiującym wybierać te obszary, które najbardziej przydadzą się w realizacji planów pisarskich lub przechodzić między blokami przedmiotów, by znaleźć najbardziej odpowiednią dla siebie ścieżkę kształcenia. Tak więc między innymi będzie można pracować nad wspomnieniami, blogiem, książką dla dzieci, tomem wierszy, czy powieścią. W części teoretycznej zajęcia poprowadzą literaturoznawcy i językoznawcy. W praktyczno-warsztatowej – pisarki i pisarze - wyjaśnia prof. Inga Iwasiów.

Spotkanie z Brygidą Helbig odbędzie się w piątek, 12 maja, o godzinie 17.30, w budynku nr 4 Wydziału Filologicznego, w sali 17, przy al. Piastów 40 b.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Więcej informacji: https://www.facebook.com/studiapisarskie/ oraz https://www.facebook.com/events/1230845713679250/