Oceaniczne rejony głębokowodne: środowisko i życie - wykłady otwarte

Wydział Nauk o Ziemi zaprasza na nowy cykl otwartych wykładów popularnonaukowych o tematyce oceanograficznej pn. „Oceaniczne rejony głębokowodne: środowisko i życie”, które co tydzień we wtorek prowadzone będą w Centrum Dydaktyczno-Badawczego Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Szczecińskiego przez profesor Teresę Radziejewską.

Zainteresowani będą mogli wysłuchać między innymi następujących wykładów: Światełka w ciemnościach: życie w toni wody głębin oceanicznych, Góry w oceanach: gdzie kwitnie życie (choć nie powinno...), Co i kto zagraża życiu na głębinach? oraz na wiele innych interesujących tematów.

Profesor Teresa Radziejewska  jest pracownikiem Zakładu Paleooceanologii, Wydziału Nauk o Ziemi US. Jej głównymi zainteresowaniami naukowymi są: oceanografia biologiczna, ekologia morza, bioróżnorodność ekosystemów morskich, funkcjonowanie biocenoz bentonicznych, biologia i ekologia ekosystemów głębokowodnych oraz ocena antropogenicznych oddziaływań na środowisko morskie. Profesor jest również członkinią wielu organizacji międzynarodowych. Od lipca 2017 roku jest przedstawicielką Polski w międzynarodowej organizacji InterRidge, zajmującej się promocją interdyscyplinarnych, międzynarodowych badań oceanicznych stref spreadingu (stref rozrostu dna oceanicznego).

Przedsięwzięcie jest kontynuacją wykładów organizowanych w ubiegłym roku przez WNoZ wraz z Fundacją Ścieżkami Pomorza.

Wykłady odbywać  się będą w każdy wtorek, począwszy od  3 października, o godzinie 17:00 w sali 30a w Centrum Dydaktyczno-Badawczego Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Szczecińskiego przy ul. Mickiewicza w Szczecinie. Wykłady są otwarte, nie obowiązują zapisy, a wstęp jest wolny. Na terenie WNoZ znajduje się parking dla samochodów i rowerów. Budynek przystosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych.

W załączniku znajda Państwo plakat wraz z programem.

Załączniki:
Pobierz plik (plakat informacyjny.pdf)plakat informacyjny.pdf[ ]1882 Kb