Żebrowski w pięciu smakach

Galeria Szczecina Humanistycznego US zaprasza na otwarcie wystawy plakatu Profesora Leszka Żebrowskiego, które zaplanowano na środę, 18 października. Otwarcie wystawy poprzedzone będzie wykładem Profesora na temat twórczości własnej.

Leszek Żebrowski – grafik, rysownik, malarz. Urodzony w 1950 roku w Szczecinie. Ukończył Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych w Gdańsku. Studiował w pracowni profesora Jerzego Krechowicza. Laureat wielu nagród, autor ponad 200 wystaw. Swoje prace prezentował m innymi w Paryżu, Berlinie, Chicago, Sarejewie, Bostonie, Mińsku i Toyamie. Główny nurt działalności artysty to plakat. W swojej twórczości wykorzystuje szereg technik plastycznych – aerograf, pastele, kolaż, techniki cyfrowe. Jest profesorem Akademii Sztuki w Szczecinie. W 2017 roku otrzymał tytuł Honorowego Ambasadora Szczecina.

Wykład odbędzie w Sali Rady Wydziału Humanistycznego US przy ul. Krakowskiej 71-79 w Szczecinie o godzinie 12.00.

Po wykładzie nastąpi otwarcie wystawy. Podczas wernisażu będzie możliwość zakupienia plakatów artysty wraz z jego autografem. Wystawa potrwa do  11 grudnia 2017 roku.