Rusza Legia Akademicka

12 stycznia roku Dziekan Wydziału Humanistycznego, dr hab. Urszula Chęcińska, prof. US, reprezentując Uniwersytet Szczeciński podpisała umowę z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego w zakresie prowadzenia szkolenia podstawowego dla studentów w ramach programu Legii Akademickiej. W programie szkolenia podstawowego Legii Akademickiej realizowanego na US zajęcia prowadzone będą w ośmiu grupach. Łącznie weźmie w nim udział 232 studentów, w tym studenci Uniwersytetu Szczecińskiego, Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego, Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Wyższej Szkoły Bankowej.

W piątek, 19 stycznia, o godz. 16.00 w auli Uniwersytetu Szczecińskiego przy ul. Krakowskiej 71-79 odbędzie się spotkanie inauguracyjne z udziałem przedstawicieli Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego i Wojskowej Komendy Uzupełnień.

Zajęcia Legii Akademickiej rozpoczną się 20 stycznia i realizowane będą na Wydziale Humanistycznym US przy ul. Krakowskiej 71-79 w Szczecinie. Prowadzić je będą instruktorzy z 12. Brygady Zmechanizowanej ze Szczecina.

Więcej informacji: http://legiaakademicka.usz.edu.pl/