Awans futsalowej reprezentacji kobiet

Futsalowa reprezentacja Uniwersytetu Szczecińskiego wywalczyła awans do turnieju finałowego akademickich mistrzostw Polski kobiet. Podopieczne Piotra Sochańskiego uplasowały się w stawce 16 zespołów na wysokim trzecim miejscu.
Piłkarska rywalizacja, której organizatorem był US, trwała trzy dni - od 19 do 21 stycznia, zaś mecze rozgrywano w halach sportowych przy ul. Tenisowej oraz Ku Słońcu. Z obowiązków organizatora imprezy udanie wywiązał się Uniwersytet Szczeciński.

- Poziom sportowy był mocno zróżnicowany. Jednak kilka ekip prezentowało naprawdę wysokie umiejętności. Nic w tym dziwnego. Drużyny z Wielkopolski, Łodzi czy Trójmiasta miały w swoich szeregach zawodniczki grające na co dzień w ekstraklasie futsalu, czy nawet reprezentacji kraju (m. in. Alicja Busza, Dominika Dewicka). Szkoleniowcem ekipy Uniwersytetu Gdańskiego był Tomasz Aftański, niegdysiejszy selekcjoner męskiej kadry, zaś drużyną Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu opiekował się Wojciech Weiss, aktualny selekcjoner - tyle, że reprezentacji kobiet - wyjaśnia Paweł Stężała.

W zawodach wystąpiły dwie szczecińskie ekipy. Drużyna US w eliminacjach wygrała wszystkie mecze po 9:0 (z SGH w Warszawie, Uniwersytetem Łódzkim oraz PWSZ w Lesznie). W ćwierćfinale pokonała Uniwersytet Medyczny w Łodzi 4:3, zaś w grze o finał zawodniczki US uległy po serii rzutów karnych UAM w Poznaniu. W regulaminowym czasie był remis 1:1. Drużyna Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego zakończyła zmagania na miejscach z przedziału 13.-16.

Finały mistrzostw Polski odbędą się w połowie lutego w stolicy.

Skład ekipy US: Beata Niesterowicz, Katarzyna Gajda, Patrycja Michalczyk, Joanna Preś, Aleksandra Sudyk, Anita Janik, Magdalena Szwed, Katarzyna Tarnowska, Natalia Hryb, Weronika Szymaszek, Patrycja Trzcińska, Anita Piekarek, Katarzyna Piotrowska, Kamila Szafrańska.

Kolejność na podium: 1. UAM Poznań, 2. AWF Warszawa, 3. Uniwersytet Szczeciński.