Studentka US pobiła rekord świata w zimowym pływaniu

Studentka III roku kierunku zarządzanie na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego, Hanna Bakuniak, pobiła rekord świata w zimowym pływaniu. Zwycięstwo odniosła na dystansie kilometra w wodzie o temperaturze poniżej 4 stopni Celsjusza podczas Otwartych Mistrzostw Niemiec w Zimowym Pływaniu (Swimming Aqua Sphere German Open).
W dniach 5-7 stycznia 2018 roku w bawarskiej miejscowości Veitsbronn odbyły się Otwarte Mistrzostwa Niemiec w Zimowym Pływaniu (Swimming Aqua Sphere German Open) organizowane przez International Ice Swimming Association. Zawody odbywały się na otwartym 50-metrowym basenie. Temperatura wody wynosiła 3,9°C , powietrza ok. 3-5°C, padał też przelotny deszcz, a zmaganiom towarzyszyły silne podmuchy wiatru.

Studentka US kilometrowy dystans przepłynęła w rekordowym czasie: 13:05,73, pokonując dotychczasową mistrzynię, Julię Wittig z Niemiec.

- Sukcesem dla mnie było dopłynięcie 1km w zimnej wodzie, a uzyskanie przy tym rezultatu lepszego od rekordu świata cieszy mnie podwójnie. Jest to bardzo dobre rozpoczęcie przełomowego 2018 roku, związanego z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości - dodaje Hanna Bakuniak.

Zawodniczka trenuje pływanie w MKP Szczecin pod okiem trenerki Katarzyny Frajtak.

Największe dotychczasowe osiągnięcia:
·         Rekord Świata na dystansie 1km w lodowym pływaniu
·         Złoty medali na dystansie 800m i 1500 m dowolnym oraz brązowy medal na 400 m dowolnym w kategorii Młodzieżowców podczas Zimowych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców w Łodzi 2017 r.
·         Puchar Świata w Zimowym Pływaniu w Mińsku:
- I miejsce na 25, 50 m, 100m stylem dowolnym,
- I miejsce na 200 m stylem dowolnym, z nieoficjalnym Rekordem Świata
- I miejsce na 25 m i 50 m  stylem motylkowym,
·         Puchar Świata w Zimowym Pływaniu na Łotwie:
- I miejsce na 50 m, 100m stylem dowolnym,
- I miejsce na 450 m stylem dowolnym, z nieoficjalnym Rekordem Świata
- I miejsce na 25 m stylem motylkowym,
·         4 m. w międzynarodowym maratonie pływackim BCT Gdynia Marathon (20,5km)
·         Brązowy medal na dystansie 10 km podczas Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców w Pływaniu na Wodach Otwartych, Olsztyn 2017 r. oraz II miejsce w kategorii młodzieżowiec
·         Zwyciężczyni Otyliady w Bydgoszczy w 2017 r – 31km

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!