Giełda dla średnio zaawansowanych - kurs

Uniwersytet Szczeciński wraz z Fundacją Giełdy Papierów Wartościowych zaprasza na kolejną edycję Szkoły Giełdowej, w ramach której odbędzie się kurs "Giełda dla średnio zaawansowanych" prowadzony przez specjalistów z zakresu rynku kapitałowego, wykładowców akademickich oraz pracowników instytucji rynku giełdowego, objęty honorowym patronatem Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. - Dzięki rynkowi kapitałowemu i giełdzie każdy może dziś korzystać z bogatej oferty nowoczesnych produktów finansowych. Nikogo jednak nie zachęcamy do angażowania swoich oszczędności na giełdzie bez zdobycia potrzebnej do tego wiedzy i umiejętności. Wręcz przeciwnie, znajomość rynku i zasad inwestowania to większe szanse na podejmowanie właściwych decyzji i lepszy wynik inwestycji, dlatego początkujących i średnio zaazansowanych inwestorów zapraszamy do udziału w kursach Szkoły Giełdowej. Zachęcamy do udziału w kursie wszystkich, którzy myślą o inwestowaniu na giełdzie, teraz lub w przyszłości – zapowiadają organizatorzy.

W ramach programu Szkoły Giełdowej współorganizowanej przez Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania US zaplanowany jest kurs "Giełda dla średnio zaawansowanych" (13 godzin), w ramach którego omawiane są: instrumenty pochodne i certyfikaty turbo notowane na GPW, analiza fundamentalna, w tym case study spółek z wybranych branż, analiza techniczna, a także zaawansowane zagadnienia dotyczące funkcjonowania giełdy i wpływu otoczenia gospodarczego na GPW.

Program kursu:

1) Instrumenty pochodne i certyfikaty Turbo
2) Funkcjonowanie Giełdy
3) Wpływ otoczenia gospodarczego na Giełdę
4) Analiza fundamentalna
5) Analiza techniczna

Termin najbliższej edycji kursu „Giełda dla średnio zaawansowanych” to 14-15.04.2018 r.
- 14.04.2018 r. (sobota) - w godzinach od 9.00-17.00;
- 15.04.2018 r. (niedziela) - w godzinach od 9.00-16.00.

Kursy realizowane są cyklicznie w wielu miastach Polski – we współpracy z uczelniami oraz w Warszawie – przez Fundację GPW. Zajęcia odbywają się w weekendy, a wykłady prowadzą wykładowcy wyższych uczelni, praktycy i specjaliści rynku kapitałowego. Atutem kursu jest taki sam wysoki standard materiału i wykładów we wszystkich ośrodkach na terenie całego kraju. Słuchacze otrzymują certyfikat ukończenia kursu.

W kursie może wziąć udział każda pełnoletnia osoba, która jest zainteresowana poszerzeniem wiedzy dotyczącej rynku kapitałowego, sposobów inwestowania i zasad rządzących rynkiem papierów wartościowych. Nie ma żadnych ograniczeń dotyczących poziomu czy kierunku wykształcenia.

Aby zapisać się na kurs należy wypełnić kwestionariusz on-line. Wszystkie informacje dotyczące rekrutacji dostępne są na stronie internetowej: www.gielda.usz.edu.pl

Koszt uczestnictwa w kursie „Giełda dla średnio zaawansowanych” wynosi 450 zł.

Studenci i doktoranci, którzy chcieliby skorzystać z dofinansowania kursu "Giełda dla średnio zaawansowanych" odbywającego się  w dniach 14-15.04.2018 r. proszeni są o kontakt z sekretariatem Instytutu Ekonometrii i Statystyki pok. 220 (tel. 91 444 1825, 2121) lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Opłata za kurs wynosi 150 zł zamiast 450 zł. Liczba miejsc ograniczona.

Aby wziąć udział w kursie należy:
- wypełnić i wysłać formularz zgłoszeniowego
- wniesieść opłatę w wysokości 370 zł na konto Fundacji GPW: Pekao SA 34 1240 1037 1111 0010 6379 4415.

Po wysłaniu zgłoszenia i dokonaniu wpłaty każdy uczestnik otrzyma potwierdzenie wpłaty i podstawowe informacje na temat kursu. Na przelewie, w polu „Tytuł przelewu” proszę koniecznie wpisać niepowtarzalny numer, który wygeneruje się podczas rejestracji