Uroki fizyki - wykład otwarty

Uniwersytet Szczeciński oraz Szczeciński Oddział Polskiego Towarzystwa Fizycznego zapraszają na kolejny wykład otwarty. Wykład pt. "Uroki fizyki" wygłosi mgr Zenona Stojecka (I LO, Wieluń), profesor oświaty oraz laureatka nagrody PTF I stopnia im. Grzegorza Białkowskiego dla wyróżniających się nauczycieli oraz Medalu im. Grzegorza Białkowskiego za wybitne osiągnięcia dydaktyczne w roku 2012.

Na wykładzie będzie można się dowiedzieć co sprawia, że fizyka staje się dla młodych ludzi wspaniałą edukacyjną przygodą. Podczas wykładu zostaną przedstawione przykłady uczniowskich projektów badawczych, nagrodzonych na ogólnopolskich konkursach fizycznych. Wykład uzupełnią ciekawe doświadczenia dotyczące m.in. wytrzymałości makaronu, papieru toaletowego, a także zaskakujących skutków oddziaływań magnetycznych i elektrostatycznych.

Wykład odbędzie się 14 marca (środa) o godzinie 17.00 w Audytorium Maximum (sala 301) Wydziału Inżynierii i Mechatroniki ZUT, przy al. Piastów 19 w Szczecinie.

Serdecznie zapraszamy do udziału w tym niezwykle interesujących spotkaniu.