24-godzinny maraton programistyczny Baltathon

Uniwersytet Szczeciński, Akwarium Gdyńskie, Centrum Nauki Experyment w Gdyni oraz Fundacja Rozwoju Branży Internetowej Netcamp już 17 marca zapraszają na pierwszy z zaplanowanych Hackathonów, czyli 24-godzinny maraton programistyczny, organizowany pod wspólną nazwą Baltathon.

- Baltathon to cykl 4 wydarzeń o charakterze programistycznym, w ramach których uczestnicy, na bazie postawionych im problemów i zadań, stworzą koncept, prototyp, bądź działającą aplikację dla zwiedzających muzea, które są partnerami projektu "BalticMuseums Love IT!" Efekt tych działań zostanie przez nas następnie zaimplementowany w postaci elektronicznych przewodników, dostępnych na urządzenia mobilne i wzbogacających wrażenia z odwiedzin oraz budujących długotrwałe relacje z naszymi muzeami - wyjaśnia Agnieszka Miluniec, sekretarz projektu.

W ramach projektu zostaną zorganizowane cztery hackathony:
- w Gdyni (Polska), 17-18 marca 2018
- w Kłajpedzie (Litwa), 14-15 kwietnia 2018
- w Malmoe (Szwecja), 25-26 września 2018
- w Greifswaldzie (Niemcy), w 2019 roku

Powstałe podczas tych wydarzeń pomysły będą dalej rozwijane i przekształcane w aplikacje w ramach międzynarodowego projektu „BalticMuseums Love IT!”, który finansowany jest z unijnego programu Interreg Południowy Bałtyk. W projekcie tym atrakcje turystyczne i instytucje badawcze z Polski, Danii, Szwecji, Litwy i Niemiec współpracują przy tworzeniu narzędzi wspomagających technologie informacyjne dla atrakcji przyrodniczych i kulturowych w regionie Południowego Bałtyku. Ogólnym celem projektu jest stworzenie rozwiązań wspierających informatycznie obsługę turystyki, a jego podstawą jest wymiana doświadczeń pomiędzy partnerami, zwiedzającymi i specjalistami dziedzinowymi.

Aby wziąć udział w wydarzeniu w Gdyni należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej www.balticmuseums.info.

Instytucje partnerskie projektu „BalticMuseums Love IT!” to: Uniwersytet Szczeciński (Polska), Uniwersytet Nauk Stosowanych w Stralsundzie (Niemcy), Morski Instytut Rybacki – Państwowy Instytut Badawczy (Akwarium Gdyńskie) (Polska), Litewskie Muzeum Morza (Litwa), Muzea w Malmö (Szwecja), NaturBornholm (Dania), Centrum Nauki Experyment w Gdyni (Polska), Fundacja Rozwoju Branży Internetowej "Netcamp" (Polska), Północna Akademia Gospodarcza (Niemcy).

Więcej informacji:  www.balticmuseums.info oraz www.facebook.com/Balticmuseums
Kontakt dla mediów: Agnieszka Miluniec, tel. 513 055 010