Planet Head Day w GeoCentrum US

Planet Head Day to wydarzenie charytatywne, które łączy naukę z profilaktyką zdrowotną i zmienia społeczny odbiór chorób nowotworowych. Osoby zgłaszające się na ochotnika ścinają włosy w geście solidarności z osobami po chemioterapii lub też zakładają czepki na włosy, które to są następnie malowane w różnobarwne wzory planet. Dedykują swój czyn osobom chorym z kręgu przyjaciół i rodziny lub dzieciom, dla których zbierane są w tym roku fundusze. Wydarzenie, w którym swój udział zapowiedział Prezydent Szczecina, Piotr Krzystek, odbędzie się 10 marca na Wydziale Nauk o Ziemi w Centrum Dydaktyczno-Badawczym Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Szczecińskiego. Udział zapowiedział Prezydent Szczecina, Piotr Krzystek.

Inicjatorem i pomysłodawcą akcji jest profesor geologii - Kevin McCartney, stypendysta Fundacji Fulbrighta, prowadzący na Wydziale Nauk o Ziemi badania naukowe. Podobne wydarzenie profesor organizuje od wielu lat na Uniwersytecie Presque Isle w Stanie Maine w Stanach Zjednoczonych. W tym roku wydarzenie to odbędzie się równolegle w Stanach Zjednoczonych i w Polsce. Profesor McCartney obecny jednak będzie w tym czasie w Szczecinie.

Wydarzenie zainicjowane w Szczecinie zostało przez Fundację Instytut Gryphius (poprzednia nazwa Europejska Fundacja Wspierania Przedsiębiorczości i Kultury). Partnerem i beneficjentem zaangażowanym w organizację Planet Head Day jest Stowarzyszenie Rodziców Dzieci Chorych na Białaczkę i inne choroby nowotworowe w Szczecinie. Podczas akcji zbierane będą środki finansowe, które w całości zostana przekazane na remont pomieszczeń Oddziału "ŚW. MIKOŁAJ" SPSK 1 - Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego.

W trakcje trwania akcji zorganizowane zostaną również wykłady popularno-naukowe o wpływie Wszechświata na zdrowie i jakość życia, warsztaty edukacyjno-artystyczne dla dzieci, stoiska promujące zdrowie wraz z bezpłatnymi konsultacjami lekarskimi, prelekcje, prezentowane będą także informacje dotyczące astronomii, geologii w tym eksponaty Muzeum Geologicznego. Do współpracy zaproszone zostały lokalne organizacje oraz przedsiębiorcy.

Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 10 marca, w godzinach 14.00-18.00, w budynku Centrum Dydaktyczno-Badawczego Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Szczecińskiego, przy ul. Mickiewicza 16a.

Więcej informacji oraz program: https://www.facebook.com/events/2132014137021699/