Kurs dla obywateli Ukrainy

Uniwersytet Szczeciński, którego misją jest prowadzenie działalności naukowej, dydaktycznej, ale i również kulturotwórczej, wobec dostrzeżenia coraz powszechniejszego zjawiska migracji obywateli Ukrainy i wyboru na miejsce do życia naszego regionu, podjął decyzję o organizacji kursu pn. Nowe kompetencje w nowym kraju.

Kurs wspomoże integrację obywateli Polski i Ukrainy oraz ułatwi asymilację w naszym regionie obywatelom Ukrainy, a kluczem do tego będzie  przełamanie bariery językowej i kulturowej, poprzez organizację zajęć z zakresu praktycznej nauki języka, ekonomii, prawa, nauk społeczno-politycznych oraz wprowadzenie elementów stanowiących prezentację miasta Szczecin i jego administracji.

Tematyka spotkań poświęcona jest zagadnieniom związanym m.in. z pracą, prowadzeniem własnej działalności gospodarczej, prawom i obowiązkom obcokrajowców podczas pobytu w Polsce, zasadom korzystania z opieki medycznej i ubezpieczeń zdrowotnych, studiom oraz obowiązkowi i strukturze szkolnictwa w naszym kraju. Partnerem projektu jest Miasto Szczecin.

Więcej informacji: http://ua.usz.edu.pl/