Postępy w leczeniu niewydolności nerek - wykład otwarty

Uniwersytet Szczeciński oraz Szczeciński Oddział Polskiego Towarzystwa Fizycznego zapraszają na kolejny wykład otwarty pt. „Postępy w leczeniu niewydolności nerek”, który wygłosi dr hab. n. med. Krzysztof Dziewanowski z Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Szczecinie.

Dr hab. n. med. Krzysztof Dziewanowski jest autorem kilku patentów z zakresu nefrologii oraz transplantacji nerek i obecnie kieruje polsko-niemieckimi badaniami dotyczącymi obecnie najczęściej stosowanej metody leczenia nerkozastępczego. Na wykładzie zostaną omówione podstawowe przewlekłe choroby nerek oraz metody leczenia ich niewydolności:  hemodializa (leczenie przy pomocy cyklicznego oczyszczania krwi pacjentów przy pomocy sztucznych nerek), dializa otrzewnowa (płukanie jamy brzusznej chorych przy pomocy cyklicznie wlewanych sterylnych płynów) oraz transplantacja nerekpobranych od dawców. Na wykładzie będą przedstawione także propozycje wyjścia z dylematu dotyczącego niedoboru organów do transplantacji.

Wykład odbędzie się 23 kwietnia (poniedziałek) 2018 r. o godzinie 17.00 w Auli (sala nr 116) Wydziału Matematyczno-Fizycznego Uniwersytetu Szczecińskiego przy ul. Wielkopolskiej 15 w Szczecinie.

Serdecznie zapraszam do udziału w tym niezwykle interesujących spotkaniu.