Włoski design dla studentów LO XI w Szczecinie

W ramach współpracy pomiędzy Katedrą Italianistyki WT US oraz ZSO 4 w Szczecinie, w piątek 13 kwietnia w LO XI, dr Andrea Schembari, poprowadzi wykłady pt.: L'Italia del design: radio, caffettiere, automobili e altri oggetti che hanno fatto la storia del Novecento italiano – Włoski design: radia, ekspresy do kawy, samochody i inne przedmioty, które tworzyły historię Włoch XX wieku.

Wykłady odbędą się w ramach autorskiego projektu naukowego-dydaktycznego dra Angelo Relli dot. języka i kultury włoskiej w szkole (od przedszkola do studentów) pn. Cały Szczecin mówi po włosku - Lifelong Learning - Lingua e Cultura italiana.

Projekt stworzony został we współpracy z Centro Linguistico di Ateneo (Uczelniane Centrum Językowe) Università degli Studi di Bari, Wydziałem Teologicznym Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Wydziałem Oświaty Gmina Miasta Szczecin.

Wykłady odbędą się o nastąpujących godzinach: 8.55, 9.50 oraz 11.45.