Debata "Rozwój nauki" na US

Rektor Uniwersytetu Szczecińskiego, prof. dr hab. Edward Włodarczyk, zaprasza na pierwszą z cyklu debatę dotyczącą roli nauki w świetle nadchodzącej ustawy „Konstytucja dla Nauki”, która odbędzie się w czwartek, 19 kwietnia.

W pierwszej debacie, z cyklu trzech zaplanowanych spotkań, zatytułowanej "Rozwój nauki" udział wezmą: prof. Tadeusz Szubka oraz prof. Maciej Witek z Wydziału Humanistycznego, prof. Andrzej Bałaban z Wydziału Prawa i Administracji, prof. Andrzej Witkowski z Wydziału Nauk o Ziemi oraz prof. Andrzej Skrendo z Wydziału Filologicznego. Dyskusję poprowadzi prof. Iga Rudawska z Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania.

Kolejne dwie debaty dotyczyć będą dydaktyki oraz spraw organizacyjnych i struktury US. O terminach zaplanowanych wydarzeń będą Państwo informowani w kolejnych aktualnościach.

Spotkanie odbędzie się 19 kwietnia, o godzinie 12.00, w budynku Centrum Dydaktyczno-Badawczego Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Szczecińskiego, przy ul. Mickiewicza 16a.

SCENARIUSZ SPOTKANIA
11:30-12:00 - RECEPCJA

12:00-12:15 - OTWARCIE SPOTKANIA (przywitanie gości)
•    prof. dr hab. Edward Włodarczyk – Rektor Uniwersytetu Szczecińskiego

12:15-13:15 – DEBATA, uczestnicy:
•    prof. Tadeusz Szubka – Wydział Humanistyczny
•    prof. Andrzej Bałaban – Wydział Prawa i Administracji
•    prof. Andrzej Witkowski – Wydział Nauk o Ziemi
•    prof. Andrzej Skrendo – Wydział Filologiczny
•    prof. Maciej Witek – Wydział Humanistyczny
•    prof. Iga Rudawska – Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania – moderator debaty

13:15-13:50 – DYSKUSJA

13:50-14:00 – ZAMKNIĘCIE SPOTKANIA

Serdecznie zapraszamy do udziału w tym niezwykle ważnym dla środowiska akademickiego cyklu debat.

Więcej informacji na stronie internetowej: http://ustawa.usz.edu.pl/