Sportowe Juwenalia 2018 oraz mecz władz US v ZUT

Studium Wychowania Fizycznego i Sportu oraz Klub Uczelniany AZS, w związku z tegorocznym Dniem Sportu, zapaszają na „ XIII Sportowy Turniej Wydziałów Uniwersytetu Szczecińskiego”.

Wydarzenia odbędą się 24 maja na obiektach sportowych US, kortach Squash Zone Club oraz boisku Orlik przy Zespole Szkół nr 7. Tego dnia reprezentacje wydziałów będą rywalizować w kilku dyscyplinach sportowych:
- piłka siatkowa kobiet
- piłka nożna
- siatkarskie trójki mieszane
- squash
- tenis stołowy

Rywalizacje będą toczyć się o Puchar JM Rektora US, który zostanie wręczony dziekanowi zwycięskiego wydziału na posiedzeniu Senatu Uniwersytetu Szczecińskiego.

Tego samogo dnia odbędzie się również - już tradycyjnie - mecz, w którym reprezentacja Władz Uniwersytetu Szczecińskiego zmierzy się z reprezentacją Władz Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w halowej piłce nożnej. Wydarzenie odbędzie się o godz. 18.oo w hali ZUT przy ul. Tenisowej 33.

- Już po raz trzynasty z okazji Sportowych Juwenaliów Władze Rektorskie Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego rozegrają mecz halowej piłki nożnej o Puchar Prezesa Środowiskowej Organizacji AZS w Szczecinie, prof. dr hab. Waldemara Tarczyńskiego. Spotkania piłkarskie pracowników tych dwóch uczelni mają już wieloletnią tradycję i przez obydwa zespoły są traktowane bardzo prestiżowo. Przygotowania do meczu trwają cały rok akademicki, a mecz rozgrywany jest w trakcie Juwenaliów - dodaje Cezary Janiszyn z SWFiS.

Skład drużyny Uniwersytetu Szczecińskiego:
dr hab. prof. US Batóg Jacek - WNEiZ
mgr Czerwiński Mateusz - WNEiZ
dr Waśniewski Piotr -WNEiZ
prof. Pluskota Przemysław - WZiEU
dr Czaplewski Maciej - WZiEU
dr Stecyk Adam - WZiEU
dr Komorowski Tomasz - WNEiZ
dr hab. prof. US Majewski Sebastian - WNEiZ
dr inż. Miciuła Ireneusz -WNEiZ
dr hab. prof. US Madejski Jerzy - WF
dr Aspadarec Waldemar - WNEiZ
dr Grudziński Michał - WNEiZ

Serdecznie zapraszamy do dopingowania.