Srebrny medal na Mistrzostwach Europy dla studenta US

Student Uniwersytetu Szczecińskiego, Krystian Zalewski - zdobywca srebrnego medalu w biegu na 3000 metrów z przeszkodami na 22 lekkoatletycznych Mistrzostwach Europy w Zurychu wrócił już do Goleniowa.

Na gorąco udało nam się zadać mu dwa pytania:
- Jakie wrażenia po zawodach?
- Jestem bardzo zadowolony z tego występu, ciężko na to pracowałem i wierzyłem, że jadąc do Zurychu mogę walczyć o medale. Tak też się stało. Jestem dumny i zadowolony, że udało się przełamać tę złą passę polskich przeszkód. Cieszę się, że mogłem się wpisać w nowy rozdział przeszkód.
- A jakie plany na najbliższy rok?
- W tym roku czeka mnie jeszcze kilka zawodów - dwa starty w mityngach Diamentowej Ligi oraz w Pucharze Międzykontynentalnym, gdzie będę startował w reprezentacji Europy. Kolejnym większym celem będą przyszłoroczne Mistrzostwa Świata w Pekinie.

Po raz ostatni na podium tak prestiżowej imprezy na tym dystansie Polak stał 32 lata temu!
Gratulujemy i jesteśmy dumni!!!

Krystian Zalewski jest studentem III roku wychowania fizycznego na Wydziale Kultury Fizycznej i Promocji Zdrowia US.