Wykład pt. "Optoelektronika w teorii i praktyce. Od inżynierii materiałowej do telekomunikacji"

Serdecznie zapraszam na kolejny wykład otwarty, który odbędzie się 9 lutego o godzinie 17.00 w Audytorium Maximum (sala nr 301), na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki ZUT, przy al. Piastów 19 w Szczecinie.

Wykład zatytułowany Optoelektronika w teorii i praktyce. Od inżynierii materiałowej do telekomunikacji wygłosi Laureat Nagrody „Zachodniopomorski Nobel 2008” oraz „Nagrody Naukowej PTF im. Wojciecha Rubinowicza 2014”, prof. dr hab. inż. Sławomir M. Kaczmarek z Instytutu Fizyki, Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego.

Przedmiotem wykładu będzie wytwarzanie materiałów dla potrzeb optoelektroniki, badanie ich właściwości fizycznych i zastosowanie w technice oraz życiu codziennym. Przedstawione zostaną perspektywy rozwoju tej jednej z najprężniej rozwijających się współcześnie gałęzi fizyki. Wspomniane będzie wykorzystanie w optoelektronice: światłowodów, laserów, diod elektroluminescencyjnych, detektorów i przełączników oraz modulatorów światła, które rewolucjonizują elektronikę.

Serdecznie zapraszamy do udziału w tym niezwykle interesujących spotkaniu.