Ogólnopolska konferencja naukowa z okazji Dnia Statystyki Polskiej

W imieniu organizatorów zapraszamy do udziału w Konferencji Naukowej pn. "Rola środowisk naukowych, samorządowych i służb statystyki publicznej we wzmocnieniu pozytywnego wizerunku statystyki", organizowanej przez Główny Urząd Statystyczny, Polskie Towarzystwo Statystyczne oraz Komitet Statystyki i Ekonometrii Polskiej Akademii Nauk, która odbędzie się w dniach 23-24 marca 2015 r. w Szczecinie, na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego.

Konferencja skierowana jest do przedstawicieli środowisk naukowych, samorządu terytorialnego i przedstawicieli administracji rządowej oraz organizacji pozarządowych, środowisk gospodarczych,  do osób zajmujących się problematyką pomiaru statystycznego i analizy danych, zarówno w praktyce jak i teorii, w szczególności w kontekście monitorowania i ewaluacji strategii i programów rozwojowych. Celem Konferencji jest wymiana poglądów i doświadczeń związanych z procesem kształtowania roli i wizerunku statystyki, w zaspokajaniu potrzeb informacyjnych społeczeństwa, w tym sektora administracji, nauki, gospodarki, mediów, edukacji, w warunkach funkcjonowania gospodarki opartej na wiedzy. Konferencja ma również za zadanie integrację środowisk naukowych, służb statystyki publicznej i administracji w procesie kształtowania pozytywnego wizerunku statystyki.

Zgłoszenia udziału w konferencji oraz artykuły przyjmowane są za pośrednictwem Urzędu Statystycznego w Szczecinie (tel.: 91 459 77 11, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ) oraz Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania (tel. 91 444 21 20, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ). Termin nadsyłania propozycji artykułów upływa 31 stycznia 2015 r.