Człowiek – fascynujące laboratorium fizyczne - wykład otwarty

Uniwersytet Szczeciński oraz Szczeciński Oddział Polskiego Towarzystwa Fizycznego zapraszają na wykład otwarty pt. „Człowiek – fascynujące laboratorium fizyczne”, który wygłosi dr Aneta Mika z Wyższej Szkoły Edukacji i Terapii oraz Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Szczecinie, doradca metodyczny ds. fizyki oraz członek Ogólnopolskiego Klubu Demonstratorów Fizyki.

Podczas wykładu zaprezentowane zostaną eksperymenty z udziałem prostych modeli fizycznych ilustrujących wybrane zjawiska biofizyczne, zachodzące w organizmie ludzkim. Zilustrowane zostaną między innymi procesy biomechaniczne (funkcja stawów, dysku międzykręgowego), mechanika płynów (elementy budowy układu oddechowego i układu krążenia) oraz działanie receptorów (w tym termoreceptorów).

Wykład odbędzie się 9 marca o godzinie 17.00 w Audytorium Maximum (sala nr 301), na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki ZUT, przy al. Piastów 19 w Szczecinie.

Serdecznie zapraszamy do udziału w tym niezwykle interesujących spotkaniu.