Targi Przemysłów Kreatywnych

Zapraszamy na II edycję Targów Przemysłów Kreatywnych, w dniach 19-20 marca 2015 r.

To unikalne w skali kraju spotkanie integrujące uczestników, twórców oraz interesariuszy rynku przemysłów kreatywnych: przedstawicieli świata kultury, sztuki, nauki i biznesu.

W dniach 19-20 marca 2015 roku, szczeciński Service Inter-Lab po raz drugi stanie się stolicą polskich przemysłów kreatywnych. W kilku salach ekspozycyjnych przygotowaliśmy miejsce dla blisko setki przedstawicieli sektorów kreatywnych, reprezentujących świat nauki, sztuki, kultury oraz biznesu.

Targom towarzyszyć będą otwarte wykłady, spotkania i szkolenia na terenie Wydziału Zarządzania i Ekonomiki Usług.

Organizatorem Targów jest Zachodniopomorski Klaster Przemysłów Kreatywnych wraz z Partnerami.

Celem Targów jest promocja zachodniopomorskich przedsiębiorstw kreatywnych oraz prezentacja klientom biznesowym i instytucjonalnym ich potencjału, opartego na innowacyjności, autorskiej twórczości i indywidualnych talentach. W tym przedsięwięciu nie chodzi jednak wyłącznie o stworzenie warunków do rozmów handlowych przedsiębiębiorców z nabywcami, ale również o szeroką prezentację młodych twórców, zaplecza naukowego i umiejętności studentów Akademii Sztuki oraz Uniwersytetu Szczecińskiego. Podczas Targów biznes, nauka, kultura i sztuka znajdują miejsce do wspólnych rozmów, poznawania się i rozwijania ukierunkowanej współpracy. Integracja tych pozornie odległych światów nie tylko inspiruje biznes, buduje sprzyjający klimat dla rozwijania talentów i umiejętności, ale również kształtuje ofertę edukacyjną uczelni i naukowców, co w sumie bezpośrednio wpływa na rozwój kapitału ludzkiego na Pomorzu Zachodnim.

Wystawcą na Targach może być każdy podmiot gospodarczy reprezentujący sektor przemysłów kreatywnych. Uwaga: w przypadku braku miejsc, pierwszeństwo zgłoszeń posiadają członkowie Klastra Przemysłów Kreatywnych oraz Północnej Izby Gospodarczej. Szczególnie zapraszamy Wystawców z branż: reklama, media elektroniczne, eventy, projektowanie graficzne, design i wzornictwo, artykuły reklamowe, rękodzieło, wydawnictwa, tworzenie stron i aplikacji internetowych, social media, outdoor oraz startup’y.

Planowana liczba wystawców: 60.

Zaproszeni Zwiedzający i Goście Targów to przedstawicele przedsiębiorstw i instytucji nabywających usługi kreatywne, przedsiębiorcy poszukujący na rynku autorów i wykonawców oryginalnych rozwiązań, grafik i koncepcji, a także pracownicy działów promocji, reklamy, marketingu, zakupów, właściciele firm oraz przedstawiciele korporacji z województw zachodniopomorskiego i lubuskiego oraz z Niemiec (region przygraniczny).

Zaproszenia dla Zwiedzających: wejście na Targi jest bezpłatne i nielimitowane. Jedynym warunkiem odwiedzenia Targów jest wpisanie się na listę uczestników dostępną w recepcji Targów.

Szacowana ilość Zwiedzających: 1200 (z ok. 500 firm).

Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.klaster.biz/targi-przemyslow-kreatywnych-szczecin