Karateka z US mistrzem Polski!

Piotr Szumiło, pracownik Wydziału Kultury Fizycznej i Promocji Zdrowia, został mistrzem Polski w karate. Mistrzostwa Polski w karate WKF z udziałem 150 licencjonowanych zawodników z 37 klubów z całego kraju, odbyły się we Wrocławiu pod koniec lutego.

Utalentowany zawodnik z Uniwersytetu Szczecińskiego zdobył trzy medale:
- złoty - kumite seniorów open (to najbardziej prestiżowa konkurencja kumite, w której spotykają się zawodnicy wszystkich kategorii wagowych),
- srebrny - kumite seniorów +84 kg,
- złoty - kumite drużynowe seniorów (medal zdobyty wraz z kolegami z Klubu Bodaikan Szczecin).

Karateka z US jest wielokrotnym Mistrzem Polski w Karate WKF i Shotokan, medalistą Mistrzostw Europy oraz zawodnikiem Kadry Narodowej w Karate. Największym, dotychczasowym, sukcesem zawodnika jest vice-mistrzostwo Świata w karate Shotokan - Cancun (Meksyk) 2009.

Piotr Szumiło jest wychowankiem trenera Piotra Juszczaka (Bodaikan Szczecin) i od początku kariery trenuje w klubie Bodaikan Szczecin. Od niespełna 10 lat jest także instruktorem w tym właśnie klubie, gdzie trenuje grupy dziecięce i młodzieżowe. Na US pracuje na Wydziale Kultury Fizycznej i Promocji Zdrowia, gdzie prowadzi przedmioty dla kierunków: wychowanie fizyczne oraz turystyka i rekreacja. Ponadto jest również pracownikiem Studium Wychowania Fizycznego US, gdzie prowadzi zajęcia z samoobrony dla studentów.