Najtrafniejsza szata edytorska książki naukowej wydanej przez US

20 marca  Dziekan Wydziału Humanistycznego US, dr hab. Barbara Kromolicka, prof. US, podczas XXI Wrocławskich Targów Książki Naukowej odebrała wyróżnienie za Najtrafniejszą Szatę Edytorską Książki Naukowej dla publikacji wydanej przez Wydawnictwo Naukowe Wydziału Humanistycznego US „Minerwa”. Wyróżnienie przyznawane przez wydawców, przedstawicieli nauki oraz dziennikarzy otrzymała książka Ministerstwo Spraw Zagranicznych II Rzeczypospolitej. Organizacja, polityka, ministrowie powstała pod redakcją Piotra Długołęckiego i Krzysztofa Szczepanika, przy współpracy Janusza Farysia i Henryka Walczaka.

Publikacja bogato ilustrowana historycznymi fotografiami, zawierająca praktyczne kalendarium wydarzeń, wizyt i umów międzynarodowych, wydana została wspólnie przez Wydawnictwo Naukowe Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Szczecińskiego „Minerwa” oraz Polski Instytut Dyplomacji im. I.J. Paderewskiego w Warszawie. Na zamówienie i przy współudziale wydawców projekt graficzny książki przygotowała firma Bang Bang Design. Publikacja ukazała się w ramach projektu „Biblioteka Polskiego Instytutu Dyplomacji”.

- Książka Ministerstwo Spraw Zagranicznych II Rzeczypospolitej. Organizacja, polityka, ministrowie to wyjątkowa na polskim rynku pozycja, która kompleksowo opisuje działalność i sposób funkcjonowania MSZ, a także szczegółowo analizuje dokonania wszystkich ministrów spraw zagranicznych, którzy wywierali bezpośredni wpływ na działania resortu w okresie dwudziestolecia międzywojennego oraz podczas II wojny światowej – czytamy na stronie internetowej Polskiego Instytutu Dyplomacji im. I.J. Paderewskiego.

Jest to już drugie wyróżnienie w tej kategorii przyznane Wydawnictwu Naukowemu Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Szczecińskiego „Minerwa”. W ubiegłym roku podczas XX Wrocławskich Targach Książki Naukowej , jury konkursu doceniło monografię dra hab. Radosława Skryckiego pt. Prace kartograficzne w dolinach Odry, Warty i Noteci w okresie fryderycjańskim. Goswien Othmar Schultze i jego wkład w rozwój kartografii pruskiej.

XXI Wrocławskie Targi Książki Naukowej, najstarsze targi w Polsce organizowane przez wydawnictwo uczelniane − Oficynę Wydawniczą Politechniki Wrocławskiej, odbywały się w dniach 18-20 marca na Politechnice Wrocławskiej. Kluczowym punktem targów jest rozstrzygnięcie konkursu na najtrafniejszą szatę edytorską książki naukowej.

Załączniki:
Pobierz plik (Ministerstwo Spraw Zagranicznych.jpg)Ministerstwo Spraw Zagranicznych.jpg[ ]56 Kb