Wyniki drugiej edycji U-MULTIRANK

U-Multirank,  projekt Komisji Europejskiej będący nową międzynarodową klasyfikacją szkół wyższych, opublikował wyniki drugiej edycji globalnego rankingu uczelni, które od 30 marca dostępne są w serwisie www.multirank.org. Drugi rok z rzędu wśród ocenionych szkół wyższych znajduje się również Uniwersytet Szczeciński.

- Globalny ranking uczelni wyższych U-Multirank to informacje o ponad 1 200 uczelniach, ponad 1 800 wydziałach oraz 7 500 programach studiów z 83 państw. U-Multirank umożliwia ocenę i porównanie uczelni zarówno na poziomie instytucjonalnym (ranking uczelni), jak i w wybranych obszarach tematycznych (rankingi dziedzinowe). W pierwszej edycji U-Multirank były to: studia biznesowe, inżynieria mechaniczna, elektrotechnika i fizyka. W tym roku do grupy tej dołączyły nowe dyscypliny: medycyna, psychologia oraz informatyka – wyjaśnia Marta Ciupa z Działu Projektów Europejskich US.

Spośród ocenianych w ramach drugiej edycji U-Multirank ponad 1 200 szkół wyższych aż 41 to polskie uczelnie. Uniwersytet Szczeciński uzyskał bardzo dobre wyniki w kilku spośród ocenianych kategorii, m.in. kształcenie i nauczanie, badania, umiędzynarodowienie oraz zaangażowanie w sprawy regionu, uzyskując aż 6 najwyższych ocen. Uwzględniając łączną liczbę punktów US uplasował się na 2 miejscu w województwie zachodniopomorskim, 23 w Polsce oraz 734 na świecie.

Szczegółowe informacje na temat rankingu znajdą Państwo na stronie www.umultirank.org oraz na stronach Komisji Europejskiej.