Kolejne sukcesy karateków US

Znakomity wynik w Akademickich Mistrzostwach Polski w karate WKF osiągnęli reprezentanci Uniwersytetu Szczecińskiego. Podczas zawodów we Wrocławiu, które odbyły się 26 kwietnia, zarówno drużyna kobiet jak i mężczyzn zdobyła brązowy medal w klasyfikacji open.

Na najwyższym stopniu podium, zdobywając złoto, stanęli: Berenika Prządka w kumite indywidualnym powyżej 68 kg, Maciej Boguszewski w kumite indywidualnym do 75 kg oraz drużyna mężczyzn w kumite drużynowym (Piotr Szumiło, Maciej Boguszewski, Samuel Vogt).

Ponadto srebro na zawodach zdobyli: Anna Magda w kumite indywidualnym powyżej 68 kg, Patrycja Rycerz w kumite indywidualnym w kategorii poniżej 50 kg, drużyna kobiet w kata (Patrycja Rycerz, Kinga Moroz, Berenika Prządka) oraz opiekun sekcji Piotr Szumiło w kumite indywidualnym powyżej 84 kg.

Brąz natomiast wywalczyła drużyna kobiet Uniwersytetu Szczecińskiego w kumite w składzie: Anna Magda, Berenika Prządka, Patrycja Rycerz, Kinga Moroz.

Trenerami klubowymi naszych karateków są: Piotr Juszczak, Jarosław Prządka, Witold Traczyk, Tomasz Grąbczewski, Marcin Fidelus.

W  Akademickich Mistrzostwach Polski  uczestniczyło łącznie 170 zawodniczek i zawodników z 33 uczelni w Polsce.