Koncert Grzegorza Turnaua

Koncert Grzegorza Turnaua z zespołem odbędzie się z okazji Jubileuszu XXX-lecia Uniwersytetu Szczecińskiego. Na program wydarzenia złożą się utwory znane ze wszystkich dotychczasowych płyt krakowskiego artysty oraz kilka nowości.

Grzegorzowi Turnauowi towarzyszyć będzie zespół muzyczny w składzie: Jacek Królik - gitara, Leszek Szczerba - saksofon, Robert Kubiszyn - bas, Mirosław Hady - perkusja, Michał Jurkiewicz - keyboard oraz skrzypce i akordeon.

Dla uczczenia Jubileuszu XXX-lecia US poza jednym z głównych wydarzeń, czyli koncertem Grzegorza Turnaua w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, zaplanowano również szereg wyjątkowych wydarzeń skierowanych zarówno do środowiska akademickiego, studentów, jak i mieszkańców regionu. Na nadchodzące obchody składać się będą między innymi:

- nadanie tytułów Doktora Honoris Causa US prof. Andrzejowi K. Koźmińskiemu i prof. Ryszardowi Borowieckiemu - 21.05.2015 (czwartek)
- I Dyktando Uniwersyteckie - 23.05.2015 (sobota)
- Festyn Rodzinny na Jasnych Błoniach - 24.05.2015 (niedziela)
- Uniwersytecka Gra Biegowa - 24.05.2015 (niedziela)
- wykład otwarty profesora Tomasza Nałęcza w ramach cyklu Szczecin Humanistyczny pt. "Strażnik żyrandola czy państwa? Polskie spory o prezydenturę"
- 27.05.2015 (środa)
- obrady Konferencji Rektorów Uniwersytetów Polskich - 27-29.05.2015 (środa-piątek)

Główne uroczystości jubileuszowe odbędą się w dniach 17-29 maja 2015 roku. Informacje szczegółowe o jubileuszu: www.jubileusz.usz.edu.pl/program

Uniwersytet Szczeciński to obecnie największa uczelnia na Pomorzu Zachodnim, będąca spadkobierczynią pokoleń naukowców, studentów i pracowników administracji, którzy budowali szkolnictwo wyższe w Szczecinie po 1945 roku, nawiązując do tradycji i starań o powołanie uniwersytetu sięgających XVI wieku oraz pielęgnując w swych badaniach wielokulturowe dziedzictwo Pomorza – tak ważne dla jednoczącej się Europy. Jubileusz będzie zatem doskonałą okazją dla studentów, absolwentów, byłych i obecnych pracowników, przyjaciół, partnerów i wszystkich innych osób w rozmaity sposób związanych z uczelnią do wspólnego świętowania, do którego serdecznie wszystkich zapraszamy!

Grzegorz Turnau - kompozytor, wokalista, pianista, autor tekstów. Karierę rozpoczął w 1984 roku, wygrywając XX Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie. Wówczas rozpoczął także współpracę z Piwnicą pod Baranami, gdzie występował i współtworzył jej repertuar do 1997 roku. Nagrał piętnaście albumów solowych, m.in. Naprawdę nie dzieje się nic (1991), Pod światło (1993), To tu, to tam (1995), Tutaj jestem (1997), Ultima (1999), Nawet (2002), Historia pewnej podróży (2006), Fabryka klamek (2010), 7 widoków w drodze do Krakowa (2014). Za ostatni album otrzymał nominację do Fryderyka 2015. Jest laureatem wielu nagród, w tym m.in.: Grand Prix Festiwalu Opole, Fryderyka (dziwięciokrotnie), Wiktora i Superjedynki (dwukrotnie). Skomponował muzykę do filmu Zakochany anioł Artura „Barona” Więcka i Niezawodny system Izabeli Szylko. Jest również autorem muzyki do ponad dwudziestu spektakli teatralnych, które reżyserowali m.in.: Tadeusz Bradecki (Zmierzch I. Babla, Iwona księżniczka Burgunda W. Gombrowicza, Marat/Sade P. Weissa, Miłość czysta wg C. K. Norwida, Stracone zachody miłości W. Szekspira), Bartłomiej Wyszomirski (Kubuś Puchatek A. A. Milnego), Jarosław Kilian (Zielona Gęś K. I. Gałczyńskiego, Przygody Sindbada Żeglarza wg B. Leśmiana, Balladyna J. Słowackiego, Zemsta A. Fredry), Katarzyna Deszcz (Romeo i Julia W. Szekspira), Zbigniew Zamachowski (Żaby Arystofanesa), Wojciech Malajkat (Czarodziejska góra T. Manna), Czarnoksiężnik z krainy Oz na motywach powieści L. F. Bauma (reż. J. Kilian).

Bilety do nabycia dostępne były w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Pula biletów została wyczerpana.

Zapraszamy na stronę jubileuszu: www.jubileusz.usz.edu.pl