Uniwersytet Dziecięcy „Mały poliglota” – zakończenie roku akademickiego

Blisko dwustu małych studentów ukończy w tym roku akademickim naukę na Uniwersytecie Dziecięcym „Mały poliglota” działającym przy Wydziale Filologicznym US. Dobiega końca już trzecia edycja zajęć dla najmłodszych. W mijającym roku dzieci uczyły się aż ośmiu języków obcych – m.in. języka rosyjskiego, chińskiego i norweskiego.

Od października 2014 roku – oprócz dotychczas funkcjonujących grup językowych: z językiem angielskim i rosyjskim oraz z językiem niemieckim i hiszpańskim – dzieci uczęszczały także do zupełnie nowej grupy językowej: z językiem chińskim i norweskim. Mali studenci uczyli się więc w sumie aż ośmiu języków obcych – oprócz wyżej wymienionych lektoratów w programach zajęć pojawiły się także pojedyncze zajęcia z podstaw języka japońskiego i czeskiego.

- To oferta wyróżniająca Uniwersytet Dziecięcy „Mały poliglota” nie tylko na szczecińskim rynku zajęć językowych dla najmłodszych, ale i wyjątkowa w skali całej Polski. Poznawaniu każdego języka towarzyszyły zajęcia o historii i kulturze danego kraju oraz liczne warsztaty m.in. teatralne, dziennikarskie, plastyczne. Dzieci wzięły również udział w kursie emisji głosu oraz warsztatach autoprezentacji i komunikacji niewerbalnej. Ponadto uczniowie poznawali podstawy języka migowego. Nowością były zajęcia z technik szybkiego uczenia się i zapamiętywania, savoir vivre dla najmłodszych, podstawy kształcenia słuchu muzycznego i zajęcia taneczne. Każdy semestr kończył się wycieczką. W mijającym roku akademickim studenci zwiedzili redakcję Polskiego Radia Szczecin, zajrzeli za kulisy Teatru Współczesnego i Teatru Polskiego, wybrali się na wystawę do Muzeum Narodowego oraz do Muzeum Techniki i Komunikacji, a także spotkali się ze Szczecińską Ligą Superbohaterów – zachęca prof. dr hab. Ewa Komorowska, dziekan Wydziału Filologicznego i  pomysłodawczyni projektu.

Uniwersytet Dziecięcy „Mały poliglota” jest pierwszą w historii Uniwersytetu Szczecińskiego uczelnią dla najmłodszych. Jego studentami są uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych (w wieku od 6  do 13 lat). Od bieżącego roku akademickiego kształcimy również grupy 5-latków. Wydział Filologiczny 1 czerwca uruchomił nabór na kolejny rok akademicki, na małych studentów czeka 200 miejsc.

Uroczyste zakończenie roku akademickiego 2014/2015 odbędzie się w sobotę, 13 czerwca, o godz. 10.00 w auli im. Prof. Małka na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania US przy ul. Mickiewicza 64. Mali studenci otrzymają dyplomy ukończenia studiów z rąk dziekan Wydziału Filologicznego, prof. Ewy Komorowskiej.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: www.malypoliglota.univ.szczecin.pl oraz na Facebooku: www.facebook.com/UniwersytetDzieciecyMalyPoliglota